Бюджет України потребує девальвації

ЕКОНОМІКА
27 травня, 20:38
Бюджет України потребує девальвації
Фото: Facebook

Згідно із висновками міжнародних рейтингових агенцій, вітчизняна економіка перебуває у стані дефолту. При чому de jure, але de facto.

Як і очікувалося, курс американського долара пробив позначку у 40 гривень. З огляду на те, що основний гравець на ринку — Національний банк України, — цей процес не можна назвати випадковим, хоч він і збігся із невеликою валютною лібералізацією і частина капіталу потекла за кордон.

Сезонний характер курсоутворення практично нівельований війною. Тож, не дивіться на літо, а ось неповернення валютного виторгу експортерами сировини досягло загрозливих масштабів: за приблизними оцінками — понад $10 мільярдів.

Повернення валютного виторгу практично зупинилося, так, по дрібницях щось перекладають. Якщо й повертають, то одразу під затверджений висновок:

  • перш за все, під імпорт;
  • частково, за кредитами нерезидентів (там, де дозволили) через свої страхові за договорами перестрахування.

Основна частина податків у нас (крім зарплатних) — це оподаткування імпорту. Маються на увазі мита та ПДВ, а всі ці платежі прив'язані до... офіційного курсу!

Відтак очевидно, що бюджету потрібна девальвація, а прогнозувати дії НБУ у цій ситуації складно. З урахуванням параметрів його впливу на ринок він може «зробити» і 35, і 45 гривень за $1.

Фіскальна логіка вітчизняного міністерства фінансів говорить про 45 гривень за $1 ближче до осені поточного року. Логіка НБУ щодо збереження гривневих вкладів населення у банках говорить про 40 гривень за $1.

Переконані, як завжди чиновники зійдуться десь посередині. Все покаже останній тиждень травня: якщо закріплять курс вище за позначку 40 гривень, тому він уже не повернеться, не сподівайтеся.

Автор : Олексій Кущ
Читайте також:
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25 червня, 19:22
Економіка
Кіоскери з Офісу пРезидента потужно присмокталися до державного корита. Війна знищила гальма, які обмежували українофобський «Квартал 95».
10 квітня, 08:29
Економіка
Економіка Японії зіткнулася з рецесією.
15 лютого, 11:05
Економіка
Поки в Україні на тлі війни Зе-хабарники грабують награбоване, турки вкладаються у майбутнє. Їхні погляди спрямовані на «чорний континент».
24 січня, 07:19
Економіка
Найбільша частка фінансової допомоги від підприємців зі США опинилася у руках вітчизняних птахівників і виробників зерна. А це — $250 млн.
25.10.2023, 11:23
Економіка
Вітчизняні чиновники мають затямити: західні партнери не лояльні до корупції! Тож відібрані у держави-агресорки кошти спрямують знедоленим.
16.10.2023, 13:21