Цар, якого ненавидять московити

ІСТОРІЯ
02 серпня, 07:07
Цар, якого ненавидять московити
Фото: Facebook

В історії нашого східного сусіда занадто багато криваво чорних сторінок і білих плям, про які росія воліла б забути й стерти з пам'яті.

30 липня 1605 року московським патріархом був вінчаний на московське царство Дмитро I. Це був син Івана IV Грозного, якого намагались убити в дитинстві, але він дивом врятувався і через багато років разом з українсько-польським військом повернувся правити до Москви.

Його матір впізнала сина, а московити визнали у ньому царя. Проте, цар був "дуже дивним"... дуже, бо не спав після обіду, міг сам одягнутися, їв яловичину (таку "гидоту" московити тоді до рота не брали).

А ще... почав боротись із хабарництвом! Уявіть, цар московський повернув політичних в'язнів із заслань і почав європеїзувати московське царство.

Це був, як казали у народі – їхній кращий цар, але боярській опозиції це не подобалося. Погодьтеся, це вже занадто...

Відтак бояри підняли у Москві бунт із закликом "рятувати царя від поляків". Наробили кіпішу, а царя... вбили законного царя, патріархом миропомазаного.

Вбили та ще й познущалися кілька днів над тілом. Але, біля тіла замученого й убитого царя проходили дива, хоча на росії цього ніколи не визнавали, святим не оголошували, ба навіть ім'я йому дали інше – Лжедмітрій I, – щоби приховати правду.

Ось така вона, історія московського царства.

Автор – Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, співробітник Інституту історії України Національної академії наук України

Московський цар Дмитро І
Московський цар Дмитро І
Читайте також:
Політика
Президент Анджей Дуда вшанував пам'ять полеглих у боях за Варшаву вояків Армії УНР, які разом з Військом Польським зупинили більшовиків.
вчора, 17:01
Політика
Коли всі ми, українці, гуртуємося заради власного виживання, саме тоді ворог задкує у страху і починає плести інтриги, щоби нас розсварити.
11 серпня, 07:54
Новини
Головнокомандувач Збройних Сил України ініціював присвоєння полеглому воїну Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" звання Героя.
06 серпня, 08:18
Книги
Нащадок воїна з армії Карла XII, який бився з московитами під Полтавою – 32-річний Каролус Льофроос, – повернув українцям борг пращура.
18 липня, 08:18
Полтава
На території Зіньківської громади постала нова зелена зона у пам'ять про полеглих смертю хоробрих на Сході України Героїв-Лісівників.
15 липня, 08:18
Політика
Полеглий у бою на Ізюмському напрямку воїн Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" друг "Хаммер" має бути увічнений у топоніміці.
13 липня, 18:18