Цар, якого ненавидять московити

ІСТОРІЯ
02.08.2022, 07:07
Цар, якого ненавидять московити
Фото: Facebook

В історії нашого східного сусіда занадто багато криваво чорних сторінок і білих плям, про які росія воліла б забути й стерти з пам'яті.

30 липня 1605 року московським патріархом був вінчаний на московське царство Дмитро I. Це був син Івана IV Грозного, якого намагались убити в дитинстві, але він дивом врятувався і через багато років разом з українсько-польським військом повернувся правити до Москви.

Його матір впізнала сина, а московити визнали у ньому царя. Проте, цар був "дуже дивним"... дуже, бо не спав після обіду, міг сам одягнутися, їв яловичину (таку "гидоту" московити тоді до рота не брали).

А ще... почав боротись із хабарництвом! Уявіть, цар московський повернув політичних в'язнів із заслань і почав європеїзувати московське царство.

Це був, як казали у народі – їхній кращий цар, але боярській опозиції це не подобалося. Погодьтеся, це вже занадто...

Відтак бояри підняли у Москві бунт із закликом "рятувати царя від поляків". Наробили кіпішу, а царя... вбили законного царя, патріархом миропомазаного.

Вбили та ще й познущалися кілька днів над тілом. Але, біля тіла замученого й убитого царя проходили дива, хоча на росії цього ніколи не визнавали, святим не оголошували, ба навіть ім'я йому дали інше – Лжедмітрій I, – щоби приховати правду.

Ось така вона, історія московського царства.

Автор – Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, співробітник Інституту історії України Національної академії наук України

Московський цар Дмитро І
Московський цар Дмитро І
Читайте також:
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
11 лютого, 07:13
Життя
Поблизу села Мигія на Миколаївщині розташувалися дві прісні водойми. Одна — стрімкий, природний водотік, інша ж — безтурботна і нерухома.
04 лютого, 21:40
Опінії
Пам'ятаймо, Москва як ніхто вміє ділити, щоби нищити! Особливо підступно цю тактику вона вчиняє віками щодо волелюбного українського народу.
03 лютого, 20:30
Історія
22 січня 1919 року у середмісті Києва було доволі гамірно й по-святковому тепло. На вулицях майоріли синьо-жовті стяги, натовп чекав дива...
22 січня, 07:12
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30