Частини росії могли б стати незалежними

СВІТ
28 січня, 13:09
Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький

Деякі народи на території сучасної рф боролися за свою свободу протягом століть

Національні республіки росії можуть звільнитись від гніту країни-диктатора та претендувати на незалежність від москви. Таку думку в ефірі французького телеканалу LCI висловив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон.

Частини росії могли б стати незалежними_1

Свою думку він проілюстрував на прикладі Чечні. «Є частини росії, які є в'язницями для інших народів. Ці частини росії можна було б звільнити, як, наприклад, Чечню. Вони могли б стати незалежними. Вони боролися за свою свободу протягом століть, а останні кілька десятиліть - з великою мотивацією. Я вважаю, що ця країна заслуговує на свою незалежність», – сказав Матеуш Моравецький.

Він розповів про бажання, щоб у російських сусідів було все добре і країни могли нормально розвиватись. «Це те, чого всі країни хочуть, щоб сталося з росією. На жаль, це не те, чого від них очікували в останні десятиліття, в останні століття», – наголосив прем’єр-міністр Польщі.

Нагадаємо, що сучасна росія складається з 83 суб'єктів, 21 з яких є республіками. У більшості з республік етнічні руські складають менше половини мешканців. За даними на 2010 рік, регіонами з найвищими показниками титульного (для конкретної республіки) народу були:

  • Чечня (95,3%)
  • Інгушетія (94,1%)
  • Тива (82,0%)
  • Чувашія (67,7%)
  • Північна Осетія (65,1%)
  • Калмикія (57,4%)
  • Кабардино-Балкарія (57,2%)
  • Татарстан (53,2%)
Читайте також:
Війна
Українська армія сьогодні найкраща в Європі
12 березня, 11:51
Світ
Колишній командувач армії США в Європі впевнений, що росія не застосує ядерну зброю
06 березня, 09:05
Світ
Трубадур російської імперії, який насміхався з української культури та особисто з гетьмана Івана Мазепи, поступово йде на цвинтар історії.
16:09
Світ
В Анкарі відбулася церемонія інавгурації президента Туреччини
15:54
Світ
Бойовий дрон зі штучним інтелектом у віртуальній місії "вбив" оператора, який заважав йому отримувати бали
11:20
Світ
Жити та боротися за свободу треба так, аби тобі допомагали і Західна, і Східна цивілізації. І схоже, що в українців це вийшло.
вчора, 22:20