Частини росії могли б стати незалежними

СВІТ
28.01.2023, 13:09
Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький

Деякі народи на території сучасної рф боролися за свою свободу протягом століть

Національні республіки росії можуть звільнитись від гніту країни-диктатора та претендувати на незалежність від москви. Таку думку в ефірі французького телеканалу LCI висловив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон.

Частини росії могли б стати незалежними_1

Свою думку він проілюстрував на прикладі Чечні. «Є частини росії, які є в'язницями для інших народів. Ці частини росії можна було б звільнити, як, наприклад, Чечню. Вони могли б стати незалежними. Вони боролися за свою свободу протягом століть, а останні кілька десятиліть - з великою мотивацією. Я вважаю, що ця країна заслуговує на свою незалежність», – сказав Матеуш Моравецький.

Він розповів про бажання, щоб у російських сусідів було все добре і країни могли нормально розвиватись. «Це те, чого всі країни хочуть, щоб сталося з росією. На жаль, це не те, чого від них очікували в останні десятиліття, в останні століття», – наголосив прем’єр-міністр Польщі.

Нагадаємо, що сучасна росія складається з 83 суб'єктів, 21 з яких є республіками. У більшості з республік етнічні руські складають менше половини мешканців. За даними на 2010 рік, регіонами з найвищими показниками титульного (для конкретної республіки) народу були:

  • Чечня (95,3%)
  • Інгушетія (94,1%)
  • Тива (82,0%)
  • Чувашія (67,7%)
  • Північна Осетія (65,1%)
  • Калмикія (57,4%)
  • Кабардино-Балкарія (57,2%)
  • Татарстан (53,2%)
Читайте також:
Політика
Поки на полі бою від Куп'янська до Кінбурна вирішується доля України, дезінтеграцію ресурсної федерації московії просувають у Балтії.
08 квітня, 14:56
Політика
10 років поспіль влада у Києві свідомо ігнорує вагомий фактор у війні проти РФ. Не всі жителі країни-окупанта підтримують кривавий конфлікт.
05 квітня, 13:45
Опінії
Потрібна підтримка антиімперських національних і демократичних рухів у середині РФ. На жаль, цього багато хто досі ніяк не може зрозуміти.
24 березня, 10:24
Політика
Україна визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави
23 лютого, 15:11
Політика
Києву вкрай важливо відкрити другий фронт проти агресора. І цим фронтом цілком можуть стати уярмлені корінні народи майбутньої постросії.
14 лютого, 08:25
Війна
Протестувальники підтримують місцевого активіста, якого судять за вказівкою голови республіки. Він закликав росіян «поїхати у свою Рязань».
15 січня, 18:30