Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків
У Нальчику, Майкопі, Черкеську, Анкарі та Стамбулі відбулися меморіальні заходи до роковин геноциду черкеського народу московитами.
Такі відомості кореспонденту інформаційної агенції "Останній Бастіон" офіційно надав чинний керівник громадсько-політичного руху "Черкеський Конгрес" Касе Кік.
Чоловік заявив, щорічно 21 травня у світі відзначається День пам'яті вбитих і примусово вигнаних на чужину черкесів-адиґів зі своєї рідної землі російськими загарбниками.
Представник національного руху, якого переслідують кремлівські спеціальні служби повідомив, що окупація російською царською армією корінних земель його предків стала результатом програшу у столітній війні (1763-1864) Москви проти всіх народів Кавказу.
«Ми, черкеси, боролися затято і за це зазнали найважчих наслідків: наших пращурів винищували цілими сім'ями, окупанти не щадили навіть жінок, дітей і старих. Зараз черкеси розкидані по всьому світу, але пам'ять такого гордого народу перемогти не можна!
21 травня – це день пам'яті та скорботи за полеглими, тими, хто не схилився перед загарбником. Це день пам'яті й шани закатованих за свободу та незалежність Черкесії у російсько-кавказькій війні. Самозвана влада у трьох черкеських республіках – Адиґеї, Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії – заборонила ходу та будь-які меморіальні заходи.
Але наперекір забороні наші люди все ж таки вийшли на вулиці та площі своїх міст і сіл. Вийшло багато тисяч людей, яким ні ФСБ, ні поліція, ні Росгвардія не змогли протистояти! Пишаюся своїм черкеським народом. Черкесія жива та буде вільною», – прокоментував ситуацію Касе Кік.
А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що 79 років тому більшовицький режим розпочав чергову етнічну чистку; слідом за чеченцями, калмиками та інгушами депортували балкарців.