Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків

СВІТ
21 травня, 17:31
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків
Фото: Черкесский Конгресс

У Нальчику, Майкопі, Черкеську, Анкарі та Стамбулі відбулися меморіальні заходи до роковин геноциду черкеського народу московитами.

Такі відомості кореспонденту інформаційної агенції "Останній Бастіон" офіційно надав чинний керівник громадсько-політичного руху "Черкеський Конгрес" Касе Кік.

Чоловік заявив, щорічно 21 травня у світі відзначається День пам'яті вбитих і примусово вигнаних на чужину черкесів-адиґів зі своєї рідної землі російськими загарбниками.

Представник національного руху, якого переслідують кремлівські спеціальні служби повідомив, що окупація російською царською армією корінних земель його предків стала результатом програшу у столітній війні (1763-1864) Москви проти всіх народів Кавказу.

«Ми, черкеси, боролися затято і за це зазнали найважчих наслідків: наших пращурів винищували цілими сім'ями, окупанти не щадили навіть жінок, дітей і старих. Зараз черкеси розкидані по всьому світу, але пам'ять такого гордого народу перемогти не можна!

21 травня – це день пам'яті та скорботи за полеглими, тими, хто не схилився перед загарбником. Це день пам'яті й шани закатованих за свободу та незалежність Черкесії у російсько-кавказькій війні. Самозвана влада у трьох черкеських республіках – Адиґеї, Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії – заборонила ходу та будь-які меморіальні заходи.

Але наперекір забороні наші люди все ж таки вийшли на вулиці та площі своїх міст і сіл. Вийшло багато тисяч людей, яким ні ФСБ, ні поліція, ні Росгвардія не змогли протистояти! Пишаюся своїм черкеським народом. Черкесія жива та буде вільною», – прокоментував ситуацію Касе Кік.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що 79 років тому більшовицький режим розпочав чергову етнічну чистку; слідом за чеченцями, калмиками та інгушами депортували балкарців.

Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_1
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_3
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_5
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_7
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_9
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_11
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_13
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Кримінал
Збитого п'яним суддею Олексієм Тандиром на блок-пості при в'їзді до Києва захисника України Вадима Бондаренка поховали у рідному Тальному.
28 травня, 19:37
Історія
Невелике містечко на південь від Мехіко було практично невідоме світові доки археологи частково не розкопали його на початку 1990-х років.
17 травня, 18:43
Війна
Маріуполь, Рубіжне, Авдіївка, Вугледар, Попасна Мар'їнка... Незламний український Схід став кісткою у горлі російських окупантів.
13 травня, 17:22
Некролог
У понеділок, 17 квітня, на Центральній площі Миргородської громади провели в останню путь Героїв: Анатолія Карбана і Віталія Шевченка.
17 квітня, 16:47
Некролог
45-річний польський доброволець віддав своє життя на Бахмутському напрямку Східного фронту у боях проти російських окупантів.
15 квітня, 18:18
Політика
13 квітня 2014 року зграя проплачених "Партією регіонів" і комуністів маргіналів спробували захопити владу у столиці українського козацтва.
13 квітня, 17:47