Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків

СВІТ
21.05.2023, 17:31
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків
Фото: Черкесский Конгресс

У Нальчику, Майкопі, Черкеську, Анкарі та Стамбулі відбулися меморіальні заходи до роковин геноциду черкеського народу московитами.

Такі відомості кореспонденту інформаційної агенції "Останній Бастіон" офіційно надав чинний керівник громадсько-політичного руху "Черкеський Конгрес" Касе Кік.

Чоловік заявив, щорічно 21 травня у світі відзначається День пам'яті вбитих і примусово вигнаних на чужину черкесів-адиґів зі своєї рідної землі російськими загарбниками.

Представник національного руху, якого переслідують кремлівські спеціальні служби повідомив, що окупація російською царською армією корінних земель його предків стала результатом програшу у столітній війні (1763-1864) Москви проти всіх народів Кавказу.

«Ми, черкеси, боролися затято і за це зазнали найважчих наслідків: наших пращурів винищували цілими сім'ями, окупанти не щадили навіть жінок, дітей і старих. Зараз черкеси розкидані по всьому світу, але пам'ять такого гордого народу перемогти не можна!

21 травня – це день пам'яті та скорботи за полеглими, тими, хто не схилився перед загарбником. Це день пам'яті й шани закатованих за свободу та незалежність Черкесії у російсько-кавказькій війні. Самозвана влада у трьох черкеських республіках – Адиґеї, Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії – заборонила ходу та будь-які меморіальні заходи.

Але наперекір забороні наші люди все ж таки вийшли на вулиці та площі своїх міст і сіл. Вийшло багато тисяч людей, яким ні ФСБ, ні поліція, ні Росгвардія не змогли протистояти! Пишаюся своїм черкеським народом. Черкесія жива та буде вільною», – прокоментував ситуацію Касе Кік.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що 79 років тому більшовицький режим розпочав чергову етнічну чистку; слідом за чеченцями, калмиками та інгушами депортували балкарців.

Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_1
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_3
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_5
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_7
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_9
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_11
Черкеси вшанували пам'ять закатованих росіянами предків_13
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
Прифронтове і багатостраждальне місто Гуляйполе московити вщент розносять авіацією. Під ударами ворога — мости, будинки, дороги.
02 квітня, 12:37
Полтава
Волонтерська підтримка тилом фронтовиків — доказ, що українці — згуртована нація. Дарма, що держава самоусунулася від наближення перемоги.
21 березня, 21:54
Війна
Прямо зараз у Михайлівському Золотоверхому Соборі в останню дорогу провели українських захисників — Анастасію Мар'янчук і Дениса Дайнеко.
21 березня, 13:38
Життя
Організатори обрали лауреатів із понад 14 тисяч фотографій, присвячених флорі й фауні Об'єднаного королівства. Всього нагороджено 17 осіб.
18 березня, 19:17
Позиція
Прямо зараз у Києві триває церемонія прощання із вірним сином України, борцем за свободу Степаном Ільковичем Хмарою. Людей прийшло багато.
25 лютого, 10:24
Кримінал
Неповнолітнього хлопця, на ім'я Олег, вивезли півтора року тому зі знищенного Маріуполя. Тепер підліток «адаптується» у родині загарбників.
24 січня, 20:36