Чи використовувала росія в Україні винищувач Су-57?

ВІЙНА
20 травня, 15:54
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Su-57 Felon найновіший винищувач на озброєнні ПКС росії

Прототип Su-57 Felon з'явився у 2010 році та відразу став предметом чуток і спекуляцій.

Єдиний в країні винищувач п’ятого покоління і єдиний "літак-невидимка", московія запевняє, що Су-57 конкурує з американським Lockheed Martin F-22 Raptor та китайським Chengdu J-20.

Останнім часом на новинних сайтах і в соціальних мережах з’явилася лавина заяв про використання Су-57 під час вторгнення московії Україну. Крім того, українські та російські ЗМІ опублікували непідтверджені повідомлення, спостереження та відео. Але наскільки достовірні ці твердження і які їх джерела? Давайте подивимось.

Офіційні джерела

Перш за все, слід зазначити, що офіційних заяв щодо використання літака ні російськими, ні українськими збройними силами немає. Попри бажання продемонструвати свої винищувачі, які вилітають для бомбардування України, російські ПКС ніколи не показували Су-57 поблизу зони бойових дій.

Це різко контрастує з використанням прототипів Су-57 в Сирії, де розгортання літака тривало всього два дні, але було широко розголошено.

Відео

Майже всі повідомлення про Су-57 в Україні засновані на імовірних спостереженнях свідків і відео. З останнього одному приділено багато уваги.

Вперше воно було опубліковане на ряді російських Telegram каналів на початку березня – хоча до середини квітня все ще публікується на різних вебсайтах як «новина», – є досить переконливим.

На відео показано, як самотній літак летить на малій висоті. Невдовзі після того, як він пролетів, вдалині можна побачити кілька великих вибухів.

Хоча автентичність відео не підтверджена, є деякі фактори, які можна розглянути, зокрема те, що відео було геолоковано на Бердичівський міст поблизу Житомира, на захід від Києва, у районі, де на початку березня часто відбувалися нальоти.

Але давайте розглянемо відео ближче.

Візуальне порівняння

Форму літака можна чітко побачити лише на кількох кадрах на початку. Він маленький і розмитий, а сам літак має ледь дюжину пікселів у поперечнику.

Чи використовувала росія в Україні винищувач Су-57?_1

Порівняймо силует на цих скріншотах з деякими російських винищувачів. На щастя, є багато кадрів, які дозволяють це зробити: наприклад, це відео 2020 року показує прольоти російських винищувачів під час параду 9 травня в Москві.

Це було знято під таким же кутом, як і вище, але в набагато кращому освітленні, що призвело до набагато чіткіших зображень. Подивіться на силуети Су-57, а також деяких похідних Су-27 – Су-34 і Су-35 або Су-30М2.

Чи використовувала росія в Україні винищувач Су-57?_3

Силуети трьох реактивних літаків дуже відрізняються, але легко помітити, що всі вони досить схожі на таємничий літак, знятий на відео. Схожість стає ще зрозумілішою, якщо знизити якість. У порівнянні нижче, зображення були згорнуті та розмиті, тому вони мають розмір і пікселі, як на скріншоті з відео.

Чи використовувала росія в Україні винищувач Су-57?_5

Неможливо точно відтворити артефакти та спотворення, присутні в оригінальному відео. Але навіть без них зрозуміло, що реактивний літак на відео не можна достовірно розпізнати як жоден з трьох літаків: характеристики просто занадто нечіткі.

Відсутність доказів

Отже, які ще аргументи висувалися щодо використання Су-57 в Україні? Чесно кажучи, жодного. Публікації та статті новин у соціальних мережах або посилаються на це одне відео чи засоби масової інформації, які його показують, або взагалі не містять джерел.

Це не завадило цим публікаціям набирати тисячі вподобань і поширень. Але висновок може бути лише один: використання Су-57 в Україні неможливо довести, і немає абсолютно жодних конкретних доказів, які б підтверджували твердження, що літак був залучений до вторгнення в Україну.

Джерело

Читайте також:
Опінії
Вважаю повним дном просити коментар прямо з місця ракетного удару, де загинули десятки мешканців Кременчука, російською мовою
29 червня, 14:30
Світ
Вже наступного тижня у Молдові офіційно буде заборонено трансляцію російської пропаганди
19 червня, 13:35
Політика
Кремлівський бункерний щур вкотре зізнався, що війну проти України розпочав з однією єдиною метою – захопити наші землі й вчинити геноцид.
09 червня, 21:36
Світ
Нацрада з електронних ЗМІ Латвії заборонила трансляції останніх 80 телеканалів із росії
06 червня, 13:55
Війна
Невдовзі зв'язатися з жителями тимчасово окупованих районів Півдня України телефоном і через мобільний інтернет буде майже неможливо.
30 травня, 08:12
Опінії
«Нужно просто перестать стрелять»
21 травня, 16:45