Чи здатен Трамп завершити російсько-українську війну «дуже швидко»?

ПОЛІТИКА
24.12.2024, 20:39
Чи здатен Трамп завершити російсько-українську війну «дуже швидко»?
Фото: Facebook

Американці не розуміють, що відбувається, та мислять старими «рішеннями». Вони відкидають зміни у світі, як і росіяни, прагнучи їх спинити.

Регулярно звертаю увагу на непрофесіоналізм наших урядовців, а для цього повно підстав, ми всі це бачимо. Але ж послухайте Джозефа Кіта Келлоґа, спецпредставника 47-го президента США Дональда Трампа по Європі (так, не лише України).

На хвилиночку: колишній багатозірковий генерал, начальник штабу Ради національної безпеки, радник у питаннях національної безпеки віцепрезидента, а таке верзе... У телеетері Келлоґ навів власну аналогію.

Отже, в його неадекватній уяві Україна та росія (увага!) — це «бійці, які зачинені у клітці для боїв без правил». Тобто, ніякої невиправданої агресії, все справедливо: хоч і без правил, але самі зголосилися.

Ці два бійці вкрай виснажені, вони тільки й чекають на дозвіл припинити бій. І ось тут з'являється добрий Трамп весь у білому і каже: «Все, хлопці, годі! Побавилися і досить», — тому двійко закривавлених бійців, не ховаючи полегшення, розходяться по кутах.

Звісно, при такому схибленому уявленні про російсько-українське протистояння не дивно, що пан Келлоґ впевнений, що Дональд Трамп здатен закінчити війну ще цього року — від нього ж потрібен тільки дозвіл на припинення бойових дій. Ну, але ж відвертий популізм і неправда.

Келлоґа, та й Трампа теж, чекають неприємні відкриття. Уявляємо їхнє здивування, коли вони дізнаються, що путінська недоімперія хоче воювати з Україною, з Європою, з усім світом скільки завгодно, допоки сама існує.

Тож тільки припинення закупівлі енергоносіїв у перспективі позбавить росію практичної можливості вести загарбницьку війну. Тому новій адміністрації Білого дому не шляхетний дозвіл на припинення війни доведеться давати, а важко домовлятися, в першу чергу, із Китаєм та Індією, на яких умовах вони погодяться припинити фактичне фінансування бійні у центрі Європи.

І дай Боже, щоби на це вистачило всього наступного року. Це, звісно, якщо новообрана влада США насправді хоче стати миротворцем, а не бла-бла-бла про втомлених гладіаторів у клітці.

Швидше за все, Келлоґ проводить аналогії та керується власним «в'єтнамським досвідом». Себто йому йдеться про таке розв'язання проблеми війни, коли всупереч міжнародним домовленостям про припинення бойових дій і оголошені  гарантії безпеки було знищено Південний В'єтнам (союзника США).

Автор : Олександр Кочетков
Читайте також:
Політика
Агресивна проросійська риторика 47-го президента США викликала хвилю обурення в Європі. Навіть азійські партнери Вашинґтона збудилися.
20 лютого, 19:24
Опінії
Пристебніть паски безпеки, якщо ви сидите і маєте такі паски, — ми входимо у зону турбулентності. А головне, зберігайте спокій!
20 лютого, 07:19
Політика
Дуже аморальна і небезпечна особа, яка збільшує хаос у світі, беручи приклад свого кумира і бізнес-партнера. De facto, США роблять помилку.
12 лютого, 12:36
Війна
Для більшості сучасних світових політиків будь-яка війна, — то є засіб для власної наживи та піару. Шоумени нині котять Землю у безодню.
12 лютого, 07:18
Політика
Різниця між популізмом, нативізмом, ксенофобією і цинізмом розпливчаста, майже умовна. Цим у своїй риториці користується 47-й президент США.
11 лютого, 21:40
Політика
47-й президент США сподівається, що влада України надасть американцям доступ до цінних надр. Про які саме ресурси йдеться, не уточнюється.
11 лютого, 12:35