Чинґізханова мораль: той, хто зрадив один раз, зрадить удруге

ІСТОРІЯ
21 липня, 16:00
Чинґізханова мораль: той, хто зрадив один раз, зрадить удруге
Фото: Google

Облога ордою Чинґізхана середньоазійської перлини Бухара (нині в Узбекистані) увійшла на сторінки історії як справжня легенда во язиціх.

Про це свідчить середньовічний хроніст курдського походження ІззуддІн Абул Хасан Алі ібн Мухаммад аль Джазірі, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його спогадами, коли перший ординський хан узяв в облогу Бухару, то не зміг захопити місто з нальоту штурмом, натомість написав мешканцям наступне послання: «Той, хто на нашому боці – у безпеці».

Гарнізон під командуванням хорезмійського полководця Ґюр-хана відмовився переходити на бік ворога, а от жителі розділилися на два табори – одні сказали, що продовжать чинити опір, а інші згодилися підкоритися Чинґізхану.

Невдовзі володар Орди написав тим ще одного листа, але спрямував тим, хто погодився присягнути йому: «Якщо ви допоможете боротися з відмовниками, ми довіримо вам ваше місто».

Чинґізханову пропозицію зрадники сприйняли як наказ до дій, і між двома таборами бухарців спалахнула коротка, але доволі кривава братовбивча війна, в якій перемогли "прихильники Орди", згодом відривши загарбникам міську браму.

Але ж яким великим потрясінням для зрадників стало те, коли чужинці, увірвавшися у Бухару, почали вбивати їх, на що почули слова Чинґізхана: «Якби ви були вірні, то не зрадили б своїх братів заради нас, коли ми були для них чужими...».

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, як гіршою від вигаданого у Кремлі "татаро-монгольського іга" були й лишаються московити, які чомусь звуться "росіянами" або "русскімі".

Читайте також:
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04 грудня, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08 листопада, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26 жовтня, 06:21
Життя
Виявилося, дурість сама по собі набагато небезпечніша, ніж ми звикли про неї думати... На цьому наполягає відомий італійський науковець!
17 жовтня, 13:31
Світ
За минулі десятиліття у різних частинах світу було виявлено кілька «спірних» рукописів. Академічна наука намагається їх свідомо уникати.
15 жовтня, 16:07
Світ
Найвища верхівка Альпійського хребта і всієї Західної Європи стала нижчою. Станом на сьогодні висота гори Монблан становить 4805,59 метра.
06 жовтня, 15:59