Читайте експертів зі США обережно, там стирчать вуха Кремля

ПОЛІТИКА
29.01.2023, 07:01
Читайте експертів зі США обережно, там стирчать вуха Кремля
Фото: The Conversation

Кожен бачить і чує те, що хоче бачити й чути; в Україні таких вдосталь. Тá після 24.II.2022 нам потрібні критичне мислення і здоровий глузд.

Чи варто вірити сенсаціям? Днями низка вітчизняних засобів масової (дез)інформації виклали звіт американської контори "RAND", що «ані Україна, ані Росія не досягнуть у війні абсолютної перемоги».

Смисл звіту зводився до простого і лаконічного – «треба шукати перемир'я з РФ». А відтак потенційне перемир'я нібито має «заморозити лінію фронту й призвести до довгострокового припинення активних бойових дій».

Автор матеріалу аж розпинається від того, що Росія начебто «припинить спроби окупувати додаткові українські території та припинить ракетні удари по українських містах та інфраструктурі». Попахує лайном, правда ж?

Далі, що ЗСУ «у такому разі, припинили б свої контрнаступи та удари по утримуваних Росією районах України, власне, і по самій Росії». Звісно, збережуться невирішені територіальні питання, які будуть оскаржуватися політичним та економічним шляхом, а не військовим.

Тобто, ми – українці – маємо віддати РФ шмат Півдня і Сходу? І чекати, коли підростуть нові окупанти й матимуть ще кращий плацдарм для подальшого наступу?

Так от, виявляється, що написав цей звіт нєкій Семюел Черап. Він – спеціаліст із зовнішньої політики Росії, "колишніх совєцьких держав" і американо-російських відносин.

Цей пан свого часу був запрошеним науковцем у Московському центрі Карнеґі та Міжнародному центрі політичних досліджень у Києві, а також – стипендіатом програми Фулбрайта у Московському державному інституті міжнародних відносин (МГИМО). Черап є експертом у кремлівському дискусійному клубі "Валдай".

Саме того впливового майданчика, який дружній до рашистів пулу політологів по усьому світу; туди ж щоразу приїздить Путін і пояснює, якими мають бути тези аналітики. Черап раніше ратував за те, щоб Україна виконала "Мінські домовленості" у повному обсязі.

Більше того кілька років поспіль цей пан просував ідею, щоби Вашинґтон натиснув саме на Київ у цьому питанні. Наведу цитату прямою мовою: «США следует воздействовать через Украину, а не через сдерживание России».

Влітку дядя Семюел Черап просував через видання "Foreign Affairs" тезу, що «нейтральность – лучший шанс Украины на мир». Торік восени, коли західні розвідки відкрито говорили про підготовку РФ до війни він «предлагал администрации Байдена отказаться от нынешнего принципа "пряники" для Киева (военные поставки, экономическая помощь и военная поддержка) и "кнуты" для Москвы (предупреждения о тяжелых последствиях, которые ждут Россию в случае "вторжения", угрозы санкций и другие инструменты сдерживания)».

Цього дядька доволі часто цитують (увага!) такі наступні вітчизняні видання, як "Страна.ua", "24 Канал", "НВ" і "Обозреватель". Ладно там відверті рашисти, але ж прогресивні колегі?..

Я наведу пряму мову чинного американського президента Джозефа Байдена про спробу перемир'я з РФ від 5 січня поточного року: «Він [Путін – прим. авт.] був готовий бомбити лікарні, дитячі садки та церкви, як 25 грудня, так і на Новий рік. Я думаю, що він намагається знайти кисень».

А ось, оцінка від державного секретаря США Ентоні Блінкена про наміри РФ. Її він виклав у своїй статті на шпальтах видання "The Wall Street Journal" за грудень минулого року:

«Росіяни можуть запропонувати укласти припинення вогню, заморозити все на місці, отримати заморожений конфлікт і не вести переговори про території. Території, які вони захопили й продовжують утримувати, відпочити, провести ремонт, перегрупуватися та повторно атакувати».

Тому моя порада всім українцям: читайте експердів із США обережно. Адже там можуть бути вуха Владіміра Путіна.

Автор : Марина Данилюк-Ярмолаєва
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Дії майстрів пропаганди та дезінформації з московського Залісся націлені на внутрішній розкол нашого суспільства. Зе-влада їм підігрує.
10 січня, 19:45
Життя
В останні роки акцент на погляди, а не на фактах став новою тенденцією. Особливо, в аналізі міжнародних відносин і конфліктології.
17.12.2023, 08:42
Світ
Європа розробила нову політику та закони для усунення своєї вразливості від пропаганди Кремля
10.09.2023, 07:35
Опінії
Очевидно, що творцями перемоги України над Росією є наші захисники із лав Сил оборони. А ще – волонтери, проте не політики!
21.08.2023, 16:50
Політика
Якими б впливовими та авторитетними не були видання "The New York Times", "Newsweek" чи "The Washington Post", вони грають не за Україну.
16.08.2023, 17:54
Опінії
Виявилося, що навіть найпатріотичніші експерти-самоуки іноді поспішають з оцінками ситуації на фронті. А дарма...
26.07.2023, 19:16