Чому балтійським республікам вдалося, а Україні ні?

Опінії
28 січня, 10:23
Чому балтійським республікам вдалося, а Україні ні?
Фото: Facebook

Естонія, Латвія та Литва спромоглися викристалізувати свої нації ще 100 років тому. Ми ж і по нині борсаємося у націєтворенні на тлі війни.

Історик, громадський діяч, правдоруб

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

От ті люди, які постійно тицяють нам приклад країн Балтії, які «змогли» й проклинають українців, що у 1991 році вибрали Леоніда Кравчука, а не В'ячеслава Чорновола, напевно, забули, що зміна влади із комуняцької на дисидентську відбулася не тільки у них. Але, й скажімо, у Сакартвело.

І це мало зовсім не такі райдужні наслідки... У 1991 році росіяни та обрусачені (змосковщені у різний спосіб люди — прим. ред.), які органічно не переварювали все українське, національне, становили як мінімум третину населення.

Вони проживали компактно, анклавом, у великих індустріальних містах, і за підтримки РФ цілком могли утворити якесь «Придніпров'я». (Згадайте мєшковський Крим, який фактично відокремився від України і який тимчасово, сяк-так вдалося заспокоїти тільки Кучмі, і то ціною Автономії й договору про оренду ЧФ РФ).

Балтів — естонців, латвійців, литовців — відпустили, бо вони на відміну від Закавказзя й України не були стратегічно важливими територіями. Тими землями, по яких проходили альтернативні шляхи доставки енергоносіїв до Європи, щоби заколисати самовдоволений Захід.

Таким робом, створювалася у західного суспільства ілюзія повної перемоги над «Імперією Зла» і вигадати час для «вставанія с калєн».

Україні до 2004 року не було опції «хороший, український президент + громадянський мир». У 2004 році така опція з'явилася, але опції «хороший український президент, що втілює свою програму демократичним шляхом» і досі нема.

Читайте також:
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18
Політика
Кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І путін тут не першовідкривач, а закривач.
12 квітня, 07:12
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40