Чому білі акули не можуть жити в акваріумах?

08.10.2020, 11:46

Навіть у самих великих океанаріумах світу ви ніколи не побачите велику білу акулу.

Ви коли-небудь відвідували великі акваріуми або океанаріуми? Якщо так, то певно помічали, що там ніколи не буває великої білої акули?

Чому? Дивіться далі у відео.

Спроби помістити білих акул в неволю робляться з 1955 року. Однак поки що з цього нічого не вийшло.

Одна з причин цього банальна — білим акулам потрібно багато місця, адже вони можуть важити тисячу кілограмів і досягати в довжину від 4-х до 6 метрів.

Білі акули люблять кочувати з одного відкритого водного простору на інше. За 2-3 дні вони можуть легко подолати відстань в пару сотень кілометрів. Тому будь-який акваріум для них буде замалим.

Крім того, акули повинні постійно плавати, щоб вода могла проходити через їхні зябра. Так вони отримують необхідний обсяг кисню і ця особливість відрізняє їх від інших риб, які отримують кисень дихаючи ротом.

Постійне плавання необхідне акулам і для підтримки температури тіла.

А ще, ув'язнення викликає в білих акул депресію. У неволі вони ледь можуть рухатися і нормально дихати, тому біла акула перестає їсти й стає більш агресивною. Також у неволі вони попросту калічать себе — починають битися головою об стіни акваріуму.

Крім того, дорослі особини їдять тільки живу здобич і через це відвідувачі акваріумів спостерігали б справжні вбивства риб. Правда це б відбулося тільки в тому випадку, якби співробітникам акваріума вдалося "умовити акул" їсти.

Однією з причин по якій акваріуми неодноразово робили та роблять спроби помістити у себе білих акул, є суспільний інтерес до них. 

Нещодавно вчені навіть спробували вивести вид білої акули більш пристосованої до життя в неволі. Однак і ці спроби провалилися...

Читайте також:
Життя
Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...
08 лютого, 20:25
Життя
Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами
02.08.2023, 09:05
Життя
Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.
23.06.2023, 16:00
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19