Чому білі акули не можуть жити в акваріумах?

08 жовтня, 11:46

Навіть у самих великих океанаріумах світу ви ніколи не побачите велику білу акулу.

Ви коли-небудь відвідували великі акваріуми або океанаріуми? Якщо так, то певно помічали, що там ніколи не буває великої білої акули?

Чому? Дивіться далі у відео.

Спроби помістити білих акул в неволю робляться з 1955 року. Однак поки що з цього нічого не вийшло.

Одна з причин цього банальна — білим акулам потрібно багато місця, адже вони можуть важити тисячу кілограмів і досягати в довжину від 4-х до 6 метрів.

Білі акули люблять кочувати з одного відкритого водного простору на інше. За 2-3 дні вони можуть легко подолати відстань в пару сотень кілометрів. Тому будь-який акваріум для них буде замалим.

Крім того, акули повинні постійно плавати, щоб вода могла проходити через їхні зябра. Так вони отримують необхідний обсяг кисню і ця особливість відрізняє їх від інших риб, які отримують кисень дихаючи ротом.

Постійне плавання необхідне акулам і для підтримки температури тіла.

А ще, ув'язнення викликає в білих акул депресію. У неволі вони ледь можуть рухатися і нормально дихати, тому біла акула перестає їсти й стає більш агресивною. Також у неволі вони попросту калічать себе — починають битися головою об стіни акваріуму.

Крім того, дорослі особини їдять тільки живу здобич і через це відвідувачі акваріумів спостерігали б справжні вбивства риб. Правда це б відбулося тільки в тому випадку, якби співробітникам акваріума вдалося "умовити акул" їсти.

Однією з причин по якій акваріуми неодноразово робили та роблять спроби помістити у себе білих акул, є суспільний інтерес до них. 

Нещодавно вчені навіть спробували вивести вид білої акули більш пристосованої до життя в неволі. Однак і ці спроби провалилися...

Читайте також:
Організатори щорічного конкурсу "Comedy Wildlife Photography Awards" оголосили фіналістів, чиї роботи зроблять ваш день яскравішим.
12 вересня, 16:32
Ще не сплачуєте? Уже незабаром.
03 вересня, 10:58
25 голів весняного виводка зайця-русака днями розселено у мисливських угіддях Духівської сільської ради.
22 липня, 14:31
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40
Щороку в Китаї задля їжі вбивають близько 10 млн собак.
03 квітня, 07:02
Асимптоматична коронавірусна інфекція зменшує здатність людського організму виробляти стійкі антитіла.
28 жовтня, 09:42