Чи правда, що дельфіни розумніші за людей?

08 лютого, 20:25
Чи правда, що дельфіни розумніші за людей?
Фото: Facebook

Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...

Дельфіни є високоінтелектуальними ссавцями з високорозвиненою соціальною організацією. Виявляється, у них в 2 рази більше звивин та нервових клітин, ніж у нас, у Homo sapiens sapiens.

Недарма ж уряд Індії надав дельфінам статус «особистостей, що не належать до людського роду», визнавши їх унікальний інтелект і самоусвідомлення. Згідно з останніми дослідженнями:

«Дельфіни звертаються один до одного по імені. Вони можуть запам'ятовувати унікальні імена — звуки, що подаються «старими друзями» й почуті ними лише одного разу більше ніж 20 років тому».

Після того, як їм виповнюється рік, дельфіни вибирають самі собі унікальні імена, що представляють собою ряд складних звукових сигналів. З цього моменту всі інші дельфіни однієї соціальної групи використовують персональне ім'я кожного при звернення один до одного.

Дельфіни також користуються складною граматичною комунікацією. Попередні дослідження показали, що дельфінам властиві самоусвідомлення та залученість до складної системи комунікації з іншими дельфінами за допомогою структури граматичного речення.

Таким чином, у дельфінів є своя мова, як і у людей. Для наочності наведемо витяг із наукової праці з дослідження комунікації дельфінів на прикладі дельфіна по імені Ейк:

«Ставлення аргументарної ролі до порядку слів було важливою частиною концепцій граматики мови Ейка, що значною мірою передбачає знання числа аргументу. У цілому, даний ряд отриманих результатів підкреслює чітке розуміння Ейком вивченої ним мови. Він вимагав розуміння граматичних і семантичних відносин та прагматичних питань, що виникають у результаті зв'язку між аргументарною роллю і синтаксичним положенням».

Іншими словами, Ейк граматично розумніший деяких людей. Людей, які вже не можуть осмислено розмововляти, бувши лише «суб'єктами гіпнозу» та вміють тільки ставити галочки у бюлетенях для голосування і жити на фаст-фуді й енергетиках.

Автор : Сергій Чаплигін
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами
02.08.2023, 09:05
Життя
Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.
23.06.2023, 16:00
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19
Життя
А чи знали ви, що в індіанських культурах Америки вовк – провідна тотемна істота, як, до слова, й у тюркських народів Євразії.
05.03.2023, 21:29