Чому не варто видаляти кігті тиграм чи великим котам

02.08.2023, 09:05
Чому не варто видаляти кігті тиграм чи великим котам

Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами

Видалення кігтів у домашніх котів, щоб вони не подряпали людей і меблі, викликає суперечки, і навіть заборонено в деяких країнах і регіонах США, але ця практика не обмежується лише домашніми котами. 

У новому дослідженні вчені досліджували вплив видалення кігтів на більших котів і виявили, що видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами.

Незважаючи на те, що в США хірургічна модифікація екзотичної тварини заборонена, видаляють кігті у великих кішок, як-от левів і тигрів, часто з метою безпечного поводження з дитинчатами під час фотозйомок або для розваг.

«Люди можуть не розуміти, що видалення кігтів — це не те саме, що підстригати нігті; скоріше, це видалення частини або всієї останньої кістки кожного пальця», — каже Адам Хартстоун-Роуз, професор біологічних наук Університету штату Північна Кароліна. та кор. автора дослідження. 

«Як і у нас, кожен котячий палець має три кістки, і видалення кігтів буквально відрізає цю третю кістку в суглобі».

Дослідники вивчили м’язову анатомію понад дюжини екзотичних кішок — від менших видів, включаючи рисі, сервали та оцелоти, до левів і тигрів — щоб визначити вплив видалення кігтів на їхню мускулатуру передніх кінцівок.

Вони вимірювали щільність і масу м’язів, а також досліджували м’язові волокна екзотичних кішок із пазурами та без пазурів. Вони виявили, що для великих видів видалення пазурів призвело до того, що м’язи пальцевих згиначів передпліччя стали легшими на 73%. Ці м’язи беруть участь в оголенні кігтів. Вони також виявили, що загальна сила передніх кінцівок зменшилася на 46-66% залежно від розміру тварини, і що інші м’язи передніх кінцівок не компенсували це зменшення.

«Коли ви думаєте про те, що видалення кігтів робить для домашнього кота, ви чуєте про зміни в дряпанні, ходьбі або використанні лотка», — каже Лара Мартенс, студентка бакалаврату штату Північна Кароліна та провідний автор дослідження.

 «Але у великих котів на лапи потрапляє більше сили. Тож якщо ви їх зміните, ймовірно, що наслідки будуть більш екстремальними».

Це тому, що розмір лапи та маса тіла не збільшуються у співвідношенні 1:1. Площа лап збільшується повільніше, ніж маса тіла (яка пропорційна об’єму), тому великі коти мають менші лапи порівняно з розміром тіла, і їхні лапи повинні витримувати більший тиск.

«Крім того, великі коти більше покладаються на свої передні кінцівки — вони несуть більшу частину ваги, а ці більші коти використовують передні кінцівки, щоб хапатися, оскільки вони полюють на набагато більшу здобич», — каже Мартенс. 

«З біомеханічної точки зору видалення кігтів має більш анатомічно руйнівний ефект у великих видів».

«Як вчених, наша робота — об’єктивно задокументувати наслідки цієї операції для тварин, — каже Хартстоун-Роуз, — але важко ігнорувати жорстокість цієї практики. Це дивовижні тварини, і нам не можна дозволяти щоб у такий спосіб покалічити їх чи будь-яких тварин».

Студенти штату Північна Кароліна Сара Пірсанті, Арін Бергер і Ніколь Кіда, а також доктор філософії. студентка Ешлі Дойч також долучилася до дослідження. Робота була виконана в партнерстві з колегами з Carolina Tiger Rescue, заповідника, який рятує екзотичних м’ясоїдних тварин, особливо великих котів, якими часто нехтували або жорстоко поводилися.

Джерело

Читайте також:
Життя
Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...
08.02.2024, 20:25
Життя
Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.
23.06.2023, 16:00
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19
Життя
А чи знали ви, що в індіанських культурах Америки вовк – провідна тотемна істота, як, до слова, й у тюркських народів Євразії.
05.03.2023, 21:29