Предки сучасних кенгуру не вміли стрибати, – зоологи

23.06.2023, 16:00
Предки сучасних кенгуру не вміли стрибати, – зоологи
Фото: EurekAlert

Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.

Результати відповідного дослідження співробітників Університету Бристоля оприлюднило спеціалізоване видання "EurekAlert", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, предки сімейства кенгуру (включаючи валлабі та кенгурових щурів – прим. ред.) здебільшого переміщалися іншими способами, наприклад, рáчки.

«Кілька років поспіль ми здійснювали ґрунтовне дослідження на основі копалин останків кенгуру та їхніх родичів, простеживши еволюцію всього виду за останні 25 мільйонів років. Аналіз кісток показав, що стрибки із високою швидкістю та інтенсивністю, типові для сучасних великих кенгуру, ймовірно, були рідкістю або були відсутні у багатьох видів, включаючи їхніх прямих предків», – йдеться у висновках зоологів з Бристоля.

Водночас науковці з Туманного Альбіону додають, різноманітність ходи кенгуру зникла із вимиранням більших тварин у добу так званого пізнього плейстоцену.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґів.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...
08 лютого, 20:25
Життя
Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами
02.08.2023, 09:05
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19
Життя
А чи знали ви, що в індіанських культурах Америки вовк – провідна тотемна істота, як, до слова, й у тюркських народів Євразії.
05.03.2023, 21:29