Чому експрезиденти такі потужні волонтери?

Опінії
22 липня, 07:16
Чому експрезиденти такі потужні волонтери?
Фото: Facebook

Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.

Український політтехнолог, фахівець із виборчих і політичних технологій

Коли колишні президенти починають гратися у волонтерство, збирають гроші звичайних громадян, щоби допомогти нашій армії, мене не полишає тільки одне питання. Тобто, коли ви були верховними головнокомандувачами та мали всю повноту влади й найбільші можливості, чого ж не зробили всього необхідного, щоби потім не збирати гроші простих українців на оборону країни?

Так, за каденції Віктора Ющенка, який зараз зняв кліп про збір грошей на Збройні Сили України, можливо звичайні українці й помислити про війну проти росії не могли. Але я точно знаю, Віктор Андрійович любив казати, що, «якщо Батьківщина-мати на дніпровських схилах із мечем і щитом дивиться не на захід, а на Москву — нас чекає війна з росіянами».

І що заважало скасувати ту злощасну автономію Криму, запровадити репатріацію татар і утворення хоча б культурної татарської автономії на противагу російського сепаратизму? Що заважало йому максимально зберегти постсовєцький потенціал української армій — авіацію, ракети, фінансувати нові розробки ракет і зброї, будувати флот, передислокувати військові частини із заходу на східні рубежі й укріплювати східні кордони?

А головне: почати перетворювати нашу армію у професійну і контрактну за стандартами НАТО, роблячи військову службу соціально престижною. На жаль саме за Ющенка масштаби руйнації армії та розпродажу армійського майна зі зброєю були найбільшими.

Ще більше питань до експрезидента, а нині потужного волонтера Петра Порошенка. Війна вже була у розпалі (після 20.II.2014 — прим. ред.), але Петро Олексійович не спромігся дати раду питанням національної безпеки й оборони.

Де фортифікація по всьому східному і північному кордоні, тисячі танків «Оплот», які міг виготовити Харківський завод імені Малишева, українська ракетна програма на базі «Південмашу» і КБ «Луч», розробка і закупівля систем ППО, патроні та снарядні заводи на Закарпатті? Де захищені склади боєприпасів замість, тих що лежали просто неба і злітали від підриву російськими ДРГ, реформа армії й знову таки за стандартами НАТО?

Відповідей немає; причому не тільки у мене їх немає, а й у послідовників двох експрезидентів. Зате гроші громадян збирають тепер вони як почесні... ні, як потужні волонтери!

Читайте також:
Політика
За витрачені кошти можна було придбати 46 винищувачів F-16
вчора, 17:54
Політика
Оце ми вміємо приймати складні й непопулярні рішення під час війни
26 жовтня, 19:17
Політика
Питання України є частиною безпеки всього східного флангу НАТО. Тож, у разі перемоги РФ об'єднаній Європі пізно буде пити «Borjomi».
18 жовтня, 07:10
Опінії
Міжнародне право давно перетворено окремими автократичними режимами на злий жарт. На жаль, Україні від цього жарту аж ніяк не смішно.
11 жовтня, 07:10
Світ
Тих, хто справді бажає воювати, — до в'язниці. Тих, хто не хоче, — негайно на фронт, бажано десь у Донецькі степи.
10 жовтня, 12:37
Політика
РФ вважає існування держави Україна та української нації загрозою своїй безпеці. Тож ворог не припинить воювати, якщо віддати Донбас і Крим.
08 жовтня, 14:53