Чому експрезиденти такі потужні волонтери?

Опінії
22.07.2024, 07:16
Чому експрезиденти такі потужні волонтери?
Фото: Facebook

Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.

Український політтехнолог, фахівець із виборчих і політичних технологій

Коли колишні президенти починають гратися у волонтерство, збирають гроші звичайних громадян, щоби допомогти нашій армії, мене не полишає тільки одне питання. Тобто, коли ви були верховними головнокомандувачами та мали всю повноту влади й найбільші можливості, чого ж не зробили всього необхідного, щоби потім не збирати гроші простих українців на оборону країни?

Так, за каденції Віктора Ющенка, який зараз зняв кліп про збір грошей на Збройні Сили України, можливо звичайні українці й помислити про війну проти росії не могли. Але я точно знаю, Віктор Андрійович любив казати, що, «якщо Батьківщина-мати на дніпровських схилах із мечем і щитом дивиться не на захід, а на Москву — нас чекає війна з росіянами».

І що заважало скасувати ту злощасну автономію Криму, запровадити репатріацію татар і утворення хоча б культурної татарської автономії на противагу російського сепаратизму? Що заважало йому максимально зберегти постсовєцький потенціал української армій — авіацію, ракети, фінансувати нові розробки ракет і зброї, будувати флот, передислокувати військові частини із заходу на східні рубежі й укріплювати східні кордони?

А головне: почати перетворювати нашу армію у професійну і контрактну за стандартами НАТО, роблячи військову службу соціально престижною. На жаль саме за Ющенка масштаби руйнації армії та розпродажу армійського майна зі зброєю були найбільшими.

Ще більше питань до експрезидента, а нині потужного волонтера Петра Порошенка. Війна вже була у розпалі (після 20.II.2014 — прим. ред.), але Петро Олексійович не спромігся дати раду питанням національної безпеки й оборони.

Де фортифікація по всьому східному і північному кордоні, тисячі танків «Оплот», які міг виготовити Харківський завод імені Малишева, українська ракетна програма на базі «Південмашу» і КБ «Луч», розробка і закупівля систем ППО, патроні та снарядні заводи на Закарпатті? Де захищені склади боєприпасів замість, тих що лежали просто неба і злітали від підриву російськими ДРГ, реформа армії й знову таки за стандартами НАТО?

Відповідей немає; причому не тільки у мене їх немає, а й у послідовників двох експрезидентів. Зате гроші громадян збирають тепер вони як почесні... ні, як потужні волонтери!

Читайте також:
Політика
Агресивна проросійська риторика 47-го президента США викликала хвилю обурення в Європі. Навіть азійські партнери Вашинґтона збудилися.
20 лютого, 19:24
Опінії
Пристебніть паски безпеки, якщо ви сидите і маєте такі паски, — ми входимо у зону турбулентності. А головне, зберігайте спокій!
20 лютого, 07:19
Політика
Дуже аморальна і небезпечна особа, яка збільшує хаос у світі, беручи приклад свого кумира і бізнес-партнера. De facto, США роблять помилку.
12 лютого, 12:36
Війна
Для більшості сучасних світових політиків будь-яка війна, — то є засіб для власної наживи та піару. Шоумени нині котять Землю у безодню.
12 лютого, 07:18
Політика
Різниця між популізмом, нативізмом, ксенофобією і цинізмом розпливчаста, майже умовна. Цим у своїй риториці користується 47-й президент США.
11 лютого, 21:40
Політика
47-й президент США сподівається, що влада України надасть американцям доступ до цінних надр. Про які саме ресурси йдеться, не уточнюється.
11 лютого, 12:35