Чугуїв – світова столиця кофеїну

Опінії
03.10.2022, 08:09
Чугуїв – світова столиця кофеїну
Фото: Дмитро Савченко

Місто, яке уникло окупації, але зазнало нищівних вогневих ударів ворога. Сьогодні Чугуїв зализує рани й повертається до життя...

Видавець, політв'язень, публіцист

Кочовий борт несе нас коридорами осені з відтінком плавленого бурштину. Ми на швидкості перетинаємо передпокій жовтня і котимось черговим відрядженням просторами Слобожанщини.

Дорогою сунуть трали з трофейною технікою у напрямку ремонтних цехів. Мимолітний погляд на бортову літеру "Z" дає секундну спазму, але за мить розум звітує, що це набуток.

Транзитна точка у нашому маршруті – Чугуїв. Це мысто – бідон сюжетів і казан харківських байок босоногого філософа: від повстання чугуївського полку, до народження Іллі Рєпіна півтори сторінки шкільного підручника з історії.

Але тепер тут стоять чумазі багатоквартирки з битими фасадами та виваленим склом. Іржаві скелети згорілих кіосків чатують автовокзал.

Місту навалював ворог "Смерчами" під час Балаклійського успіху. Це була агонія помножена на спазми сліпої  помсти.

Сьогодні тут ходять тротуарами занишклі перехожі; озираються і тихословлять, ніби у храмовій сповіді в неділю. Чекають чергової підлості несподіваних прильотів.

А біля напівпідвального приміщення топчуться кілька таксистів, мнуть стаканчик картонний у руках. І все тому, що у чугуївському підвальчику продається найдешевша у світі кава; до того ж вищої якості: 7 грн – з молоком; 5 – без нього.

Тож, приїздіть у Чугуїв на каву!
Чугуїв – світова столиця кофеїну_1
Чугуїв – світова столиця кофеїну_3
Чугуїв – світова столиця кофеїну_5
Читайте також:
Полтава
За доби совєцького режиму лише відчайдухи мали сміливість виступити проти диктату Москви. Вони торували шлях майбутнім борцям за волю.
04 червня, 08:18
Війна
Прифронтове і багатостраждальне місто Гуляйполе московити вщент розносять авіацією. Під ударами ворога — мости, будинки, дороги.
02 квітня, 12:37
Полтава
Волонтерська підтримка тилом фронтовиків — доказ, що українці — згуртована нація. Дарма, що держава самоусунулася від наближення перемоги.
21 березня, 21:54
Війна
Прямо зараз у Михайлівському Золотоверхому Соборі в останню дорогу провели українських захисників — Анастасію Мар'янчук і Дениса Дайнеко.
21 березня, 13:38
Життя
Організатори обрали лауреатів із понад 14 тисяч фотографій, присвячених флорі й фауні Об'єднаного королівства. Всього нагороджено 17 осіб.
18 березня, 19:17
Позиція
Прямо зараз у Києві триває церемонія прощання із вірним сином України, борцем за свободу Степаном Ільковичем Хмарою. Людей прийшло багато.
25 лютого, 10:24