Чугуїв – світова столиця кофеїну

Опінії
03 жовтня, 08:09
Чугуїв – світова столиця кофеїну
Фото: Дмитро Савченко

Місто, яке уникло окупації, але зазнало нищівних вогневих ударів ворога. Сьогодні Чугуїв зализує рани й повертається до життя...

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

Кочовий борт несе нас коридорами осені з відтінком плавленого бурштину. Ми на швидкості перетинаємо передпокій жовтня і котимось черговим відрядженням просторами Слобожанщини.

Дорогою сунуть трали з трофейною технікою у напрямку ремонтних цехів. Мимолітний погляд на бортову літеру "Z" дає секундну спазму, але за мить розум звітує, що це набуток.

Транзитна точка у нашому маршруті – Чугуїв. Це мысто – бідон сюжетів і казан харківських байок босоногого філософа: від повстання чугуївського полку, до народження Іллі Рєпіна півтори сторінки шкільного підручника з історії.

Але тепер тут стоять чумазі багатоквартирки з битими фасадами та виваленим склом. Іржаві скелети згорілих кіосків чатують автовокзал.

Місту навалював ворог "Смерчами" під час Балаклійського успіху. Це була агонія помножена на спазми сліпої  помсти.

Сьогодні тут ходять тротуарами занишклі перехожі; озираються і тихословлять, ніби у храмовій сповіді в неділю. Чекають чергової підлості несподіваних прильотів.

А біля напівпідвального приміщення топчуться кілька таксистів, мнуть стаканчик картонний у руках. І все тому, що у чугуївському підвальчику продається найдешевша у світі кава; до того ж вищої якості: 7 грн – з молоком; 5 – без нього.

Тож, приїздіть у Чугуїв на каву!
Чугуїв – світова столиця кофеїну_1
Чугуїв – світова столиця кофеїну_3
Чугуїв – світова столиця кофеїну_5
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Північна частина Донецької області очищена від присутності російських загарбників, цивільне населення може повернутися до буденних справ.
23 листопада, 18:37
Війна
Російські загарбники стирають прифронтовий Бахмут із лиця Землі, українські захисники вже підготували власні "подарунки" для чужинців.
20 листопада, 20:27
Полтава
У визволених від російських загарбників населених пунктах Правобережжя жителі приходять до тями, наразі багатьом бракує їжі, води та ліків.
19 листопада, 09:03
Кримінал
У звільненому від окупаційно-терористичного контингенту РФ місті Херсон знайдено доказ воєнних злочинів проти мирних українських громадян.
17 листопада, 07:42
Війна
Загроза ворожого вторгнення з Півночі можлива, адже об'єднаний російсько-білоруський окупаційний контингент здійснює мобілізаційні заходи.
16 листопада, 21:25
Війна
Правобережжя Дніпра більше не перебуває під російським триколором, низка населених пунктів зі славетною історією нарешті вільні.
15 листопада, 17:00