Наш дім – війна, пронизана східними вітрами...

Опінії
25 вересня, 09:12
Наш дім – війна, пронизана східними вітрами...
Фото: Facebook

Осінь щойно прийшла і пішла. Війна ж не йде, вона з нами на довго, принаймні допоки не скінчиться ворог.

Народний депутат України VIII скликання

Снаряд летить мимо небесних тіл, крізь хмари, здіймається у своїй траекторії над горами, долинами, лісами і перелісками. Через усю цю наповнену дрібними вітрами красу, кпізь гармонію сфер, через ніжні, пухнасті форми трав і туманів; рухається по грубому і прямому графіку шматок заліза, зі зловісним шипінням.

Це матерія з іншого, суворого потойбіччя. Метал викопали з глибини шахт, тротил синтезували у отруйних цехах хімзаводів, а тепер це дитя підземель пронизує собою небосхил, шукаючи собі жертву; розпечене, швидке і зле.

Снаряд врешті зіштовхується з землею, молекулам вибухівки на миттєвість стає тісно. Спалахує яскраве полум'я; оболонка, як задумали її творці, розсипається на тисячу уламків, і їх розкидує широким віялом на всі боки.

Рана на землі лишається не симетрична. У сторони простираються широкі крила, ніби чорний птах з розгону врізався у землю.

Простір переповнється смертю, у соту долю секунди землю і каміння перемелює в пил, котрий народжує невелику хмарку. Якщо є вітер, то хмара стартує у подорож, і ледь не годинами мандрує над полями – так, ніби із вбитої землі вилетіла у вирій душа.

Сама ж вирва ще деякий час парує пилом, подібно до порізу, котрий кровоточить у воді, а залізо знову повертається у землю, вогонь летить до сонця. Смерть залишає простір так само блискавично, як і прийшла.

Але смерть не в силах панувати довго, вона – гість, котрий не бариться. Все стає так, як і раніше, знову кругом життя, до наступного прильоту.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Російські загарбники за посередництва зрадників і колаборантів оголосили про відновлення трамвайного руху маріупольськими вулицями.
27 липня, 09:23
Опінії
У селах Донбасу, як і на Поділлі, час зупинився 30 років тому. Ходиш занедбаними подвір'ями сільських хат і пізнаєш своє, рідне...
30 червня, 20:34
Війна
Керівництво головного управління міністерства внутрішніх справ по Санкт-Петербургу і Ленінградській області вислужується перед Кремлем.
09 травня, 19:09
Війна
Ніщо так не надихає на бойові подвиги як хоровий спів пісень під час наступальних дій, особливо коли виконується український славень.
21.06.2021, 12:56
Війна
22 січня на передовій обійшлося без втрат.
22.01.2021, 18:16
Опінії
Навчити ще один мільйон військовослужбовців неможливо. Бо уже існуючий на папері мільйон толком ніхто не вчить!
13:33