Данила Галицького не існувало, — київський історик Алфьоров

ІСТОРІЯ
06.09.2021, 07:59
Данила Галицького не існувало, — київський історик Алфьоров
Фото: Facebook

Правителя Русі з роду Рюриковичів — короля Данила Романовича — свідомо прозвали "Галицьким" російські історики ХІХ століття.

Це був відверто пропаґандистський хід імперської Москви з метою принизити українців і викривити нашу справжню історію на ординський лад.

Таку фахову думку у себе на Facebook висловив співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, сучасні вітчизняні науковці вже не перший рік поступово викидають "Галицького", пишуть і говорять виключно про Данила Романовича, або ж короля Данила.

«Принаймні, шкільний курс узяв такий сáме напрямок. Проте, у ширші кола вийти з цим неможливо, бо аудиторія просто не зрозуміє про кого йдеться. Тож, товариство, поки соцмережі "рвуть" про Україну-Русь – насправді, маємо незліченну кількість проблем в історичній термінолоґії. Зробивши короля Данила "Галицьким", росіяни фактично прив'язали його до "історичного місця для існування", аби не заважав ідеолоґічній проґрамі "збирання" Москвою земель Русі. Його свідомо зробили околичним князем», — стверджує Олександр Алфьоров.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наперекір путінській мантрі про "адін народ", Кремль рішуче веде антиукраїнську пропаґанду, зухвало переписуючи історію.

Русь за короля Данила (середина XIII століття)
Русь за короля Данила (XIII століття)
Читайте також:
Історія
Унікальний артефакт датовано серединою XIII століття, тобто коли Скандинавія була охрещена. Наразі знахідку вивчають науковці.
16 січня, 07:19
Книги
Відомий анґлійський окультист, поет і церемоніальний маг цікавився проблемою України на початку XX століття. Але досі про це мало знають.
20.12.2024, 14:52
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11.12.2024, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10.11.2024, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27.10.2024, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16.10.2024, 06:09