Данила Галицького не існувало, — київський історик Алфьоров

ІСТОРІЯ
06.09.2021, 07:59
Данила Галицького не існувало, — київський історик Алфьоров
Фото: Facebook

Правителя Русі з роду Рюриковичів — короля Данила Романовича — свідомо прозвали "Галицьким" російські історики ХІХ століття.

Це був відверто пропаґандистський хід імперської Москви з метою принизити українців і викривити нашу справжню історію на ординський лад.

Таку фахову думку у себе на Facebook висловив співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, сучасні вітчизняні науковці вже не перший рік поступово викидають "Галицького", пишуть і говорять виключно про Данила Романовича, або ж короля Данила.

«Принаймні, шкільний курс узяв такий сáме напрямок. Проте, у ширші кола вийти з цим неможливо, бо аудиторія просто не зрозуміє про кого йдеться. Тож, товариство, поки соцмережі "рвуть" про Україну-Русь – насправді, маємо незліченну кількість проблем в історичній термінолоґії. Зробивши короля Данила "Галицьким", росіяни фактично прив'язали його до "історичного місця для існування", аби не заважав ідеолоґічній проґрамі "збирання" Москвою земель Русі. Його свідомо зробили околичним князем», — стверджує Олександр Алфьоров.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наперекір путінській мантрі про "адін народ", Кремль рішуче веде антиукраїнську пропаґанду, зухвало переписуючи історію.

Русь за короля Данила (середина XIII століття)
Русь за короля Данила (XIII століття)
Читайте також:
Історія
Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.
31 січня, 06:59
Книги
Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.
28 січня, 14:00
Опінії
Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.
20 січня, 11:50
Історія
Вживання на письмі букви "ї" в українській мові запровадив нащадок династій П'ястів і Рюриковичів князь Володислав II.
20.11.2021, 09:01
Історія
Скасування рабства і свобода віросповідання – два стовпи внутрішньої політики засновника імперії Ахеменідів.
16.11.2021, 08:38
Історія
Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.
06.10.2021, 13:49