Тільки Україна є спадкоємицею Русі, а РФ продовжує традицію Золотої орди та СССР

ІСТОРІЯ
25.08.2021, 08:18
Макет Києва часів князя Ярослава Мудрого
Макет Києва часів князя Ярослава Мудрого

Держава Русь ніколи не іменувалася Київською, а тим паче Московською, Рязанською чи Тверською, це вигадки російських пропаґандистів.

Таку фахову думку в ексклюзивному коментарі для інформаційної аґенції "Останній Бастіон" висловив співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров.

За його словами, російські дослідники минувшини, роками протеґовані Кремлем, ведуть проти нас тривалу і цілеспрямовану термінолоґічну війну з метою переписати історію на свій вигаданий лад.

«Русь була Руссю і її центром був Київ. Але у XVIII-XIX століттях росіяни вигадали концепцію спадковості влади монархії Романових від Русі. Для цього їм знадобилося розділити єдину державу Русь на Київську, Новгородську, Владімірську та інші феодальні уламки — так, щоби зрештою все прив'язати до колоніального центру — Москви, яка і стала столицею умовної "Московської Русі". За СССР і сам термін "Київська Русь" перейменували на "Древняя Русь", аби заплутати людей, ніби Київ ніколи не був старшим і головнішим за Москву. Проте це свідоме і штучне викривлення подій минулого на догоду політичній кон'юнктурі», — зауважив Олександр Алфьоров.

Вітчизняний науковець переконаний, що сучасна Україна завдяки тяглості власної історії є прямою спадкоємицею Русі, а відтак має повне право претендувати на всі її сакральні пам'ятки, нахабно привласнені Москвою.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Великі князі Київські з династії Рюриковичів карбували свої монети у Тмутаракані.

Тільки Україна є спадкоємицею Русі, а РФ продовжує традицію Золотої орди та СССР_1
Читайте також:
Опінії
Московити заражені історичною клептоманією, тому за будь-якої влади переписують під себе минувшину.
24 лютого, 09:24
Історія
Статус козацької України у XVII- XVIII століттях залежав від світових міждержавних політичних відносин, у першу чергу – від подій в Європі.
09 лютого, 11:03
Історія
26 січня 1943 року о 7:00 в одній із камер Саратовської в'язниці від дистрофії та зупинки серця помер науковий геній Ніколай Вавілов.
03 лютого, 08:33
Історія
Продовжуємо розкривати "білі плями" вітчизняної історії, котру досі намагаються тлумачити крізь призму імперських наративів Кремля.
01 лютого, 11:26
Історія
Ініціатором будівництва фабрик із виробництва скла і скляних виробів за західним зразком був гетьман Іван Мазепа.
27.12.2021, 08:01