Тільки Україна є спадкоємицею Русі, а РФ продовжує традицію Золотої орди та СССР

ІСТОРІЯ
25 серпня, 08:18
Макет Києва часів князя Ярослава Мудрого
Макет Києва часів князя Ярослава Мудрого

Держава Русь ніколи не іменувалася Київською, а тим паче Московською, Рязанською чи Тверською, це вигадки російських пропаґандистів.

Таку фахову думку в ексклюзивному коментарі для інформаційної аґенції "Останній Бастіон" висловив співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров.

За його словами, російські дослідники минувшини, роками протеґовані Кремлем, ведуть проти нас тривалу і цілеспрямовану термінолоґічну війну з метою переписати історію на свій вигаданий лад.

«Русь була Руссю і її центром був Київ. Але у XVIII-XIX століттях росіяни вигадали концепцію спадковості влади монархії Романових від Русі. Для цього їм знадобилося розділити єдину державу Русь на Київську, Новгородську, Владімірську та інші феодальні уламки — так, щоби зрештою все прив'язати до колоніального центру — Москви, яка і стала столицею умовної "Московської Русі". За СССР і сам термін "Київська Русь" перейменували на "Древняя Русь", аби заплутати людей, ніби Київ ніколи не був старшим і головнішим за Москву. Проте це свідоме і штучне викривлення подій минулого на догоду політичній кон'юнктурі», — зауважив Олександр Алфьоров.

Вітчизняний науковець переконаний, що сучасна Україна завдяки тяглості власної історії є прямою спадкоємицею Русі, а відтак має повне право претендувати на всі її сакральні пам'ятки, нахабно привласнені Москвою.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Великі князі Київські з династії Рюриковичів карбували свої монети у Тмутаракані.

Тільки Україна є спадкоємицею Русі, а РФ продовжує традицію Золотої орди та СССР_1
вибір редакції
Читайте також:
27 листопада в Україні вшановується День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій
30 листопада, 09:55
На жаль, більшість українців прагне не помічати, що у нас триває війна
30 серпня, 16:18
"Становлення нації" — картина, спеціально написана митцем Артуром Орленовим до 30-річчя відновлення незалежності України.
23 серпня, 12:52
Меморіальний комплекс, присвячений українським воякам часів Другої світової війни, в Едмонтоні зазнав наруги з боку невідомих вандалів.
16 серпня, 11:26
Духовне управління мусульман Татарстану заснувало "День пам'яті та скорботи татарського народу" (Хетері Коне)
27 травня, 10:40
У місті Антем в Аризоні звели незвичайний меморіал в пам'ять загиблих американських вояків
21 травня, 12:45