День в історії: 26 років тому загинув президент Ічкерії Джохар Дудаєв

СВІТ
21.04.2022, 20:48
День в історії: 26 років тому загинув президент Ічкерії Джохар Дудаєв
Фото: Кавказ Реалии

Ракетний удар по Дудаєву було завдано в момент, коли він розмовляв через супутниковий телефон в безлюдній місцевості.

Рівно 26 років тому, пізно ввечері 21 квітня 1996 року в результаті російського теракту загинув президент Ічкерії генерал Джохар Дудаєв.

Ракетний удар по Дудаєву було завдано в момент, коли він розмовляв через супутниковий телефон в безлюдній місцевості неподалік від села Гехи-чу на заході Чечні.

Відомо, що російське керівництво сподівалося, що з вбивством Дудаєва опір в Чечні припиниться, і війна швидко закінчиться.

Однак подальші події показали, що надіям Кремля не судилося виправдатися. Під час першої чечено-російської війни окупанти були вигнані з Чечні.

Встановлено, що в теракті проти Дудаєва замішані спецслужби США і Росії, а також безпосередньо вище військово-політичне керівництво цих країн.

В теракті проти Дудаєва замішані спецслужби США і Росії, а також безпосередньо вище військово-політичне керівництво цих країн.

За однією з версій чеченців, координати місцеперебування Дудаєва були передані російській стороні, за прямою вказівкою адміністрації Клінтона, Агентством Національної Безпеки (АНБ) США, яке відстежувало сеанси супутникового зв'язку чеченського президента, що користувався мобільною телефонною системою «ІНМАРСАТ».

Наказ про організацію теракту був відданий безпосередньо Борисом Єльциним. Організатори теракту і виконавці були нагороджені золотими зірками героїв Росії.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

вибір редакції
Читайте також:
Виміри
Сьогодні о 19.30, на в'їзді у Миргород живим коридором пошани зустрічаємо полеглих Героїв Олександра Федорченка та Костянтина Афанасенка
вчора, 14:44
Війна
Служба безпеки України нарешті остаточно підтвердила особу Героя, публічну страту якого російські окупанти зафільмували й виклали у мережу.
12 березня, 19:46
Війна
Головнокомандувач Збройних Сил України віддав шану і проводив в останню путь полеглого смертю хоробрих Дмитра Коцюбайла.
10 березня, 20:24
Некролог
Під час виконання бойового завдання у Бахмуті смертю хоробрих поліг командир підрозділу "Вовки Да Вінчі" 27-річний Дмитро Коцюбайло.
07 березня, 20:14
Історія
Після закінчення Другої світової війни він ще 5 років стояв на вістрі боротьби українців за свою Незалежність... Слава нескореному!
05 березня, 17:26