Денісова: Стан здоров'я політв’язня Кремля Сервета Газієва – критичний

ПОЛІТИКА
25 травня, 22:04
Сервет Газієв
Сервет Газієв
Фото: Фейсбук

Кримський татарин скаржиться на загострення хронічних хвороб: ниркову недостатність та ішемічну хворобу серця.

Стан здоров'я українського політв’язня Сервета Газієва, який утримується у «ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области», – критичний.

Про це у себе на сторінці у ФБ повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

Вона зазначила, що Кримський татарин скаржиться на загострення хронічних хвороб: ниркову недостатність та ішемічну хворобу серця.

“Через сильний біль у спині Сервет Газієв з березня не може брати участь в судових засіданнях, які проходили у так званому Південному окружному військовому суді. Під час останніх п’яти засідань Сервету викликалася швидка допомога. Лікарі констатували неможливість його участі у суді та рекомендували суворий постільний режим”, – наголосила український омбудсмен.

Через ігнорування російськими тюремниками звернень щодо проблем зі здоров'ям, Сервет Газієв страждає від нестерпного болю, що прирівнюється до катування і нелюдського поводження та порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

“Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва, зокрема, забезпечити йому необхідну медичну допомогу, в тому числі госпіталізувати в стаціонар медзакладу, де провести медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту”, – резюмувала Денісова.

вибір редакції
Читайте також:
Попри 8-річну кремлівську пропаганду на Росії великі державні та приватні корпорації намагаються оминати Кримський півострів.
17 листопада, 07:51
Лікарні окупованої російсько-терористичними військами частини Донецької області не встигають щеплювати населення від сказу.
15 листопада, 12:57
Влітку 1945 року на Курильські острови та Південний Сахалін вдерлися совєцькі війська, розпочавши тривалу окупацію.
11 листопада, 13:04
На цей момент захисник перебуває в катівнях так званого ІТТ Сімферополя.
26 жовтня, 15:45
Правозахисник оприлюднила відео, яке затримані опублікували вже з автобуса
25 жовтня, 17:26