Денісова: Стан здоров'я політв’язня Кремля Сервета Газієва – критичний

ПОЛІТИКА
25.05.2021, 22:04
Сервет Газієв
Сервет Газієв
Фото: Фейсбук

Кримський татарин скаржиться на загострення хронічних хвороб: ниркову недостатність та ішемічну хворобу серця.

Стан здоров'я українського політв’язня Сервета Газієва, який утримується у «ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области», – критичний.

Про це у себе на сторінці у ФБ повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

Вона зазначила, що Кримський татарин скаржиться на загострення хронічних хвороб: ниркову недостатність та ішемічну хворобу серця.

“Через сильний біль у спині Сервет Газієв з березня не може брати участь в судових засіданнях, які проходили у так званому Південному окружному військовому суді. Під час останніх п’яти засідань Сервету викликалася швидка допомога. Лікарі констатували неможливість його участі у суді та рекомендували суворий постільний режим”, – наголосила український омбудсмен.

Через ігнорування російськими тюремниками звернень щодо проблем зі здоров'ям, Сервет Газієв страждає від нестерпного болю, що прирівнюється до катування і нелюдського поводження та порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

“Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва, зокрема, забезпечити йому необхідну медичну допомогу, в тому числі госпіталізувати в стаціонар медзакладу, де провести медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту”, – резюмувала Денісова.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ніякої фантазії у кремлівських неофашистів нема. Владімір Путін знову копіює біснуватого Адольфа Гітлера...
22 вересня, 08:09
Війна
Україна вимагає від окупантів відкрити гуманітарний коридор з Енергодару
06 вересня, 13:55
Війна
В тимчасово окупованому Криму продовжують лунати вибухи
16 серпня, 13:34
Війна
Ситуація з водопостачанням в окупованому Донецьку критична
16 серпня, 12:40
Війна
Чим активніше Кремль намагається насадити у тимчасово окупованих районах Херсонщини та Запоріжжі свій порядок, тим сильніша протидія.
15 серпня, 07:45
Війна
Мешканці тимчасово окупованого Криму отримують інструкції, як діяти у надзвичайній ситуації
14 серпня, 13:26