Депутатка від «Слуги народу» зареєструвала бізнес на росії
Українську компанію з окупованого Мелітополя помітили на агровиставці в ОАЕ під російським прапором.
Ця компанія належить Людмилі Желєвій — чинній депутатці від «Слуги Народу» в Запорізькій обласній раді. Вона зареєструвала свій бізнес відповідно до російського законодавства. Фракція планує позбавити мандату депутатку.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
В столиці Об’єднаних Арабських Еміратів проходила аграрна виставка Gulfood, де помітили продукцію ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод».
До повномасштабного вторгнення компанія виробляла рослинну олію та продукти їхнього перероблення під українським прапором, а зараз, схоже, цей бізнес працює на тимчасово окупованих територіях й перереєстрований відповідно до російського законодавства.
ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» зараз володіє Людмила та Сергій Желєви. Людмила – чинна депутатка Запорізької обласної ради, а її чоловік був депутатом від ОПЗЖ в Запорізькій обласній раді минулого скликання. Сергій відмовився від мандату, щоб стати почесним консулом Болгарії в Україні.
Подружжя, схоже, зараз живе на тимчасово окупованих територіях. Людмила не відвідує сесії облради від початку широкомасштабного вторгнення, а болгарські медіа писали з посиланням на ексміського голову Мелітополя Івана Федорова, що Сергія Желеєва викрадали росіяни.
Сергій та Людмила у 2023 році заснували в Мелітополі декілька бізнесів відповідно до російського законодавства.
Серед цих бізнесів є й олійний завод, який помітили на виставці в Дубаї. У офіційному російському реєстрі юридичних осіб вказано, що чоловік та жінка мають російське громадянство та податковий номер.
Голова фракції «Слуги Народу» в Запорізькій обласній раді Віталій Пасєвiн каже, що не контактував з Людмилою після 24 лютого 2022 року. Від журналістів «Слідства.Інфо» він дізнався, що депутатка з його фракції має бізнес на тимчасово окупованих територіях.
«Такого не повинно бути — це моя особиста думка та політичної сили. Якщо люди співпрацюють з рф, то вони не повинні лишатися депутатами», — каже Пасєвін.
Пасєвін пояснив, що забрати мандат депутата не так просто. Один з варіантів — за рішенням суду, або партія може застосувати імперативний мандат. До останнього варіанту приходять, якщо депутат не виконує волі виборців та партії.
Поки у фракції лише вирішують як позбавити Желєву мандату депутатки.