До кінця XXI століття у світі зникне до 95% мов, – ООН

СВІТ
17 січня, 20:37
До кінця XXI століття у світі зникне до 95% мов, – ООН
Фото: Google

Уже зараз на межі так званого "вимирання" перебуває понад 110 мов корінних народів, особливо тих, які мешкають у Південній півкулі Землі.

Такі невтішні відомості оприлюднив пресцентр Відділу економічних і соціальних питань Організації Об'єднаних Націй, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Наголошується, що багато малих мовних громад по всьому світу знаходяться на островах і узбережжях, які вразливі для ураганів і підвищення рівня моря, а кліматичні зміни (тобто, глобальне потепління – прим. ред.) спонукають до міграції та асиміляції з панівним на конкретній території етносом.

У зв'язку зі стихійними лихами, як до прикладу повені, посухи та кількаденні зливи, все більше людей переїжджають у місця, де їм доводиться переходити на чужу мову, тому за оцінками ООН, до кінця цього століття може зникнути до 95% із 7000 мов, які нині існують.

Власне торік через кліматичні зміни та негоди свої житла втратили 23,7 мільйона осіб (це без урахування українців, які зазнали агресивного воєнного нападу РФ – прим. ред.) порівняно з 18,8 мільйона у 2018 році.

Цілком очевидно, що більшість негативних демографічних і міграційних процесів відбувається в Азійсько-Тихоокеанському регіон, де населення острівних країн стрімко скорочується.

На останньому кліматичному саміті ООН представники урядів країни, що розвиваються (йдеться про так званий "другий світ" – прим. ред.), поклали відповідальність за почастішання стихійних лих на багаті держави, хоча самі ніяк не сприяють боротьбі зі стихійними лихами та екологічними змінами.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам як днями путінський режим нарешті визнав, що займається геноцидом корінних народів ресурсної федерації московії.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Справжній "демографічний вибух" зафіксували державні статисти двох балтійських республік на тлі російської агресії на Сході Європи.
19 січня, 06:51
Життя
Населення Китаю скоротилося вперше за 60 років, а рівень народжуваності досяг рекордно низького рівня.
17 січня, 17:47
Політика
Так званий "креативний клас" і бізнесмени торік залишили межі ресурсної федерації московії через оголошену Кремлем мобілізацію.
05 січня, 22:13
Політика
Тільки в одній Республіці Мордовія, де споконвіку проживають фіно-угорські етноси ерзя та мокша, недорахувалися майже 300 тисяч осіб.
03 січня, 15:42
Політика
Чим довше тривають бойові дії та ракетно-бомбові обстріли російськими окупантами, тим глибшою стає демографічна криза в Україні.
17.12.2022, 05:59
Опінії
Понад 5,46 мільйона біженців виїхали з України з 24 лютого 2022 року. Причина зрозуміла – вторгнення російських загарбників.
30.04.2022, 19:53