Доки Кремль малює «перемоги», росіяни готові прийняти умови України
Слобожанська офензива і просування української армії на Херсонщині змусило населення РФ усвідомити неминучість розпаду імперії.
Таку думку на своєму публічному Telegram-каналі висловив вітчизняний політтехнолог Олексій Голобуцький, передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Він стверджує, що після останніх подій на Харківському напрямку українського фронту у пересічних росіян розвинулася стадія прийняття поразки й можливої капітуляції.
Натомість кремлівські пропагандисти з блакитних екранів продовжують розповідати про вигадані путінськими генералами фронтові успіхи, яких немає з кінця червня (тобто, після загарбання Сіверськодонецька з Лисичанськом – прим. ред.).
«202 дні війни – і "Київ за 3 дні" та "всю Україну за 3 дні, максимум 2 тижні" перетворились на... "війну на території Росії", "Росія дуже велика – в України не стане військ для наступу по всій території". Що характерно, вже і пабліки Бєлґорода зосередились на... "обороні Бєлґорода". Тобто, перспективи, можливості, наявні ресурси, "куды бечь". Курськ ретельно відслідковує "що там в Бєлґородє" і напружився, вже пишуть про "обстріли на кордонах Курщини з території Сумщини". Вороніж скасував святкування Дня міста, однак все ще грає в футбол, і теж підібрався в очікуванні - хвалиться видатним крематорієм (дуже актуальний момент).
Фактично, бачимо формування певного вододілу. Так, центральні ЗМІ та пропагандисти з вищих ешелонів (тобто, ті, котрим в будь-якому випадку світить трибунал) дмуть щоки й обговорюють деталі застосування тактичної ядерної зброї по Києву. А нижчі ешелони пропаганди та місцеві пабліки (тобто, ті, котрі вислизнуть на тезі "прості росіяни не можуть нести відповідальність") вже зосередились на безперспективності оборони від ЗСУ – єдине сподівання, що "Росія дуже велика" і ЗСУ просто не дійде до глибинки. Це можна потрактувати як психологічну готовність віддати Україні назад наші історичні території як відкуп, щоби ЗСУ не йшли вглиб чи все ж як поступове прийняття перспектив розділення росії на безпечні малі держави», – зазначає Олексій Голобуцький.
У будь-якому випадку, подібні настрої та поява неоднорідності в оцінці перспектив, які насуваються немов буря на сусідню московію, – момент позитивний і теоретично забезпечить саботаж військових рішень на місцях, а може й у центрі, перерісши у заколот проти кремлівської геронтократії.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що днями німецький канцлер Олаф Шольц запропонував Владіміру Путіну капітулювати перед українцями.