Другу лінію оборони поблизу Авдіївки ЗСУ готували в останній момент — Євген Дикий

ВІЙНА
04 березня, 10:06
Другу лінію оборони поблизу Авдіївки ЗСУ готували в останній момент — Євген Дикий

Україна фортифікацією зайнялася тільки з грудня. Виявляється, що ми ще адміністративно до цього не готові.

Ветеран російсько-української війни, голова Національного антарктичного наукового центру, громадський активіст Євген Дикий розповів про труднощі будівництва фортифікацій.

Про це він розповів у вечірньому етері Еспресо.

«Друга лінія оборони за Авдіївкою, на відміну від Бахмута, все ж таки була підготовлена, відходили дійсно на нові позиції, а не в чисте поле - окопуватися лопатами, але, на жаль, вона все ж таки готувалась в останній момент, вона готувалась, коли туди вже прилітало, а це дуже багато на що впливає. Зокрема не можна було залучити цивільні будівельні компанії, а копали виключно самі військові тими засобами, які у них є. Тому оця друга лінія оборони, звичайно, значно слабша, ніж нам би того хотілося, це не «лінія Суровікіна» прямо скажемо. Плюс є ландшафтний момент, Авдіївка на висоті — це одна з причин чому її вдавалося так довго тримати, але тепер з панівної висоти Авдіївки росіяни розстрілюють наші позиції, які розташовані нижче по рельєфу» — пояснив Дикий.

Євген Дикий розповів, що будівництвом фортифікацій займаються цивільні будівельні компанії, які мають техніку та людей, проте є адміністративні проблеми.

«На північному кордоні — це робиться через тендери на Prozorro, що взагалі само по собі анекдот.

Тобто російське ГРУ може просто зайти на Prozorro і подивитися по тендерах, де в нас там які укріплення зараз будуються, але ці укріплення дійсно будуються дуже капітально.

Проблема в тому, що цивільні будівельні компанії будують тільки там, де зараз не долітає, тобто достатньо далеко від лінії фронту, а там, де вже є хоч якийсь ризик - вони не їдуть і вони у своєму праві» — наголошує голова Національного антарктичного наукового центру і додає, що такі компанії не навчені працювати під вогнем.

Водночас найближчу другу лінію мають зараз робити самі військові. Раніше для цього існували інженерні війська, які мали бульдозери й трактори, їх скоротили першими, а «надлишкове» майно розпродали:

«Звичайно, що було дуже логічно в першу чергу скоротити інженерку і одразу їхні склади, буквально з молотка, розпродати одразу Міністерству оборони і його чиновникам, це давало живі кошти».

«Ми взагалі фортифікацією зайнялися тільки з грудня минулого року, це окреме питання, але факт того, що ми третій місяць по серйозному пробуємо копатися й виявляється, що ми ще адміністративно до цього не готові. Я буду сподіваюсь, що це буде завдань нового командування, що вони зараз будуть це якось міняти й за який час ми дізнаємося, хто в цілому в Україні відповідає власне за систему фортифікації» — підсумував Дикий.

Читайте також:
Війна
Попри повномасштабну війну в Україні подовжують діяти 8 097 церков, які пов'язані з країною-агресором.
вчора, 11:25
Війна
Глава МЗС Британії пообіцяв Києву допомогу «стільки, скільки буде потрібно».
вчора, 10:20
Політика
Управління СБУ у Полтавській області залишилося без керівника.
02 травня, 09:00
Опінії
Сьогодні немає ані мобілізації для всіх, ані справедливості. Питання життя і смерті вирішують дядьки у військкоматі, міністерствах, Генштабі
01 травня, 17:37
Політика
Підприємство «Інфоксводоканал», котре забезпечує Одесу технічною та питною водою, незаконно опинилося під контролем олігарха
29 квітня, 16:45
Опінії
Під таким тиском ніхто служити до армії не піде. А навпаки, розірве контакти з батьківщиною, що посилить демографічну катастрофу.
27 квітня, 10:03