Друзі пізнаються в біді. Чому ж Сакартвело на боці зла?

Опінії
11 січня, 20:53
Друзі пізнаються в біді. Чому ж Сакартвело на боці зла?
Фото: Facebook

Чи мають моральне право українці пред'являти претензії грузинам, після того, як у 2019 році обрали Зе-владу? Питання риторичне і доленосне.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Що ж, почнемо з того, що особисто у мене нема претензій до грузинів, але поведінку їхньої влади треба запам'ятати. Дуже добре запам'ятатися...

Отже, Сакартвело відмовилася передати Україні комплекси "Бук" і системи "Javelin". Грузинське міністерство оборони обґрунтувало відмову тим, що це «було куплене за державні кошти, а не подароване».

Але от у серпні минулого року ЗМІ Північної Македонії писали про передачу Україні танків Т-72, яких офіційно в македонській армії була аж 31 одиниця. Вже 4 серпня 2022 року македонське видання "MKD" повідомило про подарунок Україні у вигляді 4 штурмовиків Су-25.

Ці літаки були куплені Північною Македонією в України ще за каденції Леоніда Кучми, а саме у 2001 році. Нагадаю, що тоді у далекій балканській країні якраз відбувалися заворушення на етнічному ґрунті; але вже з 2004 року літаки перебували на зберіганні.

Далі цікаве про Марокко, яке, згідно з інформацією від порталу "Мілітарний", підкинуло нам партію танків Т-72 і запчастин до них. І тут же цікавий факт: французькі артсистеми CAESAR, які нам передали – були попередньо призначені для Марокко, але вони погодилися відщипнути там із замовлення на 36 одиниць для себе.

Що ж до Сакартвело, то ще хочу нагадати, як наші кращі специ допомагали тамтешньому уряду відстояти себе під час війни 2008 року. А потім ФСБ РФ засилало сюди агентуру, щоби прибрати наших фахівців; наприклад, Івана Мамчура – одного з тих, хто збивав російські винищувачі із зенітних комплексів.

Тому просто пам'ятаємо і ставимо мітки. І до речі, наведу пряму мову експрезидента Сакартвело Міхеїла Саакашвілі того ж таки доленосного 2008 року:

«В Україні ми готували своїх військових спеціалістів, Україна нам надала ППО, яке було критично важливім у перші дні вторгнення. Вони [російська авіація – прим. авт.] не змогли отримати перевагу в перші дні, Україна нам дала системи "Бук" і "Оса", декілька бойових комплектів до кожної системи, і завдяки їм ми збили 12 російських бомбардувальників, включно зі стратегічним бомбардувальником Ту-22, який ніхто до цього не збивав. Саме це врятувало грузинську державність».

Читайте також:
Політика
"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"
вчора, 09:10
Світ
"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"
21 березня, 13:30
Світ
Пекін і Москва "посилюють свою співпрацю й відносини, особливо останнім часом".
20 березня, 08:25
Світ
Миротворцю Джозефу Байдену не вдалося стримати війну, тоді як Владімір Путін зміг завадити більш активної західної допомоги Україні.
17 березня, 17:13
Світ
Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду.
08 березня, 13:46
Війна
Країна тривалий час не коментувала поставки гаубиць, виготовлених із корейських компонентів.
08 березня, 10:40