Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи

20 червня, 08:21
Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи
Фото: Phys.org

Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.

Про це у своєму приголомшливому досліджені на шпальтах видання Biology Letters пише доктор філософії у галузі природничих наук Джема Мартін-Ордас. З'ясовано, як джмелі можуть навчити інших нової поведінки, надто складній для окремого самовдосконалення.

Комахи перебували у закритому скляному саркофазі, куди їх помістила команда ентомологів і психологів для вивчення зміни поведінки поза вуликом. Джмелі змогли вирішити складне завдання з неповною інформацією, схожу на експеримент із чашками, який пропонують приматам.

У цьому тесті тваринам показують кілька філіжанок, під одну з яких ховають нагороду, тож бачачи всі переміщення, примати роблять логічний висновок у тому, де вона схована. Цього разу науковці поміщали у прозору трубочку смужки, змочені в розчині з сахарозою або без сахарози.

«Нашій команді вдалося встановити, що джмелі знаходили їх частіше, ніж це могло б статися випадковим чином. Розташування і колір смужок варіювалися, і аналіз показує, що комахи обшукувалися в правильному місці, що значно вище за випадковість в обох умовах. Власне, це доводить, що джмелі здатні до логічного міркування, яке є однією з відмінних ознак людського пізнання», — прокоментувала експеримент Джема Мартін-Ордас.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що бджоли здатні виявляти рак легенів лише за диханням. Фактично, цих комах можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики захворювання.

Читайте також:
Історія
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 11:04
Життя
Комахи відкладають свої яйця всередину живих плодових мушок. Маленькі оси-шкідники під час вилуплення розривають носія, вбиваючи.
17 вересня, 19:22
Опінії
Поразка України у Перших визвольних змаганнях (1917-1922) боляче вдарила по історичній науці. Минуле нашого народу ворог став переписувати.
18 серпня, 09:37
Життя
Зазвичай у процесі еволюції частка літію у зірках зменшується. Але науковцям трапляються старі світила із високим вмістом цього металу.
11 серпня, 08:41
Життя
Двокрилі москіти-інтерсекси мають здатність долати інших, собі подібних, комах ефективніше за інсектициди. Експерименти довели це.
30 липня, 21:49
Життя
Навіть кілька хвилин біля водойми заспокоюють людину і навіть покращують її уяву.
08 липня, 10:39