Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи

20 червня, 08:21
Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи
Фото: Phys.org

Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.

Про це у своєму приголомшливому досліджені на шпальтах видання Biology Letters пише доктор філософії у галузі природничих наук Джема Мартін-Ордас. З'ясовано, як джмелі можуть навчити інших нової поведінки, надто складній для окремого самовдосконалення.

Комахи перебували у закритому скляному саркофазі, куди їх помістила команда ентомологів і психологів для вивчення зміни поведінки поза вуликом. Джмелі змогли вирішити складне завдання з неповною інформацією, схожу на експеримент із чашками, який пропонують приматам.

У цьому тесті тваринам показують кілька філіжанок, під одну з яких ховають нагороду, тож бачачи всі переміщення, примати роблять логічний висновок у тому, де вона схована. Цього разу науковці поміщали у прозору трубочку смужки, змочені в розчині з сахарозою або без сахарози.

«Нашій команді вдалося встановити, що джмелі знаходили їх частіше, ніж це могло б статися випадковим чином. Розташування і колір смужок варіювалися, і аналіз показує, що комахи обшукувалися в правильному місці, що значно вище за випадковість в обох умовах. Власне, це доводить, що джмелі здатні до логічного міркування, яке є однією з відмінних ознак людського пізнання», — прокоментувала експеримент Джема Мартін-Ордас.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що бджоли здатні виявляти рак легенів лише за диханням. Фактично, цих комах можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики захворювання.

Читайте також:
Життя
Навіть кілька хвилин біля водойми заспокоюють людину і навіть покращують її уяву.
08 липня, 10:39
Світ
Традиційно вважалося, що навколо осердя нашої галактики обертаються найстаріші за віком зірки. Проте виявилося, що це не зовсім так.
27 червня, 21:42
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34