Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи

20.06.2024, 08:21
Джмелі мають здатність логічно мислити — біологи
Фото: Phys.org

Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.

Про це у своєму приголомшливому досліджені на шпальтах видання Biology Letters пише доктор філософії у галузі природничих наук Джема Мартін-Ордас. З'ясовано, як джмелі можуть навчити інших нової поведінки, надто складній для окремого самовдосконалення.

Комахи перебували у закритому скляному саркофазі, куди їх помістила команда ентомологів і психологів для вивчення зміни поведінки поза вуликом. Джмелі змогли вирішити складне завдання з неповною інформацією, схожу на експеримент із чашками, який пропонують приматам.

У цьому тесті тваринам показують кілька філіжанок, під одну з яких ховають нагороду, тож бачачи всі переміщення, примати роблять логічний висновок у тому, де вона схована. Цього разу науковці поміщали у прозору трубочку смужки, змочені в розчині з сахарозою або без сахарози.

«Нашій команді вдалося встановити, що джмелі знаходили їх частіше, ніж це могло б статися випадковим чином. Розташування і колір смужок варіювалися, і аналіз показує, що комахи обшукувалися в правильному місці, що значно вище за випадковість в обох умовах. Власне, це доводить, що джмелі здатні до логічного міркування, яке є однією з відмінних ознак людського пізнання», — прокоментувала експеримент Джема Мартін-Ордас.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що бджоли здатні виявляти рак легенів лише за диханням. Фактично, цих комах можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики захворювання.

Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24