Економіка – це про задоволення потреб у товарах і послугах

Опінії
10.06.2022, 09:27
Економіка – це про задоволення потреб у товарах і послугах
Фото: Facebook

Українська економіка – це економіка державних компаній, які прагнуть бути та зберігати свої монополії.

Співвласник компанії "Нова Пошта"

Без конкуренції бізнес не розвивається. Тому ми не прагнемо до ніяких преференцій, не хочемо стати монополістами.

Одне з останніх рішень, яке, на диво, підтримало багато підприємців – це повернення мит на імпорт. Мене дивують бізнесмени, які прагнуть "захистити" свій бізнес через державний протекціонізм.

Я переконую їх, аби вони змінювали свої погляди, бо це самообман, закрита економіка лише шкодить. Десятиліттями Україна будувала ізольовану, закриту економіку і лише дивом деякі галузі уряд не встиг зарегулювати, і вони стали прикладом успіху.

Наприклад, інтернет-провайдери. Послуги які надають наші компанії багато у чому кращі за країни Заходу; Німеччина, США це великі країни з культурою капіталізму, яка розвивалася сотні років, але вони мене не цікавлять.

Я зацікавлений у тому, щоб Україна стала найкращою, найрозвинутішою країною світу, кращою за Німеччину. Адже економіка зростає коли стає більше товарів і послуг, бо коли людина купляє більше, вона стає багатшою.

Проте є частина людей, які виступають проти збільшення кількості автомобілів. І через це чиновникам легко просувати повістку проти збільшення автомобілізації населення.

Економіка – це про задоволення потреб у товарах та послугах. Наша економіка перейшла на військові рейки у першу годину, перший день війни.

У людей різко змінилися економічні пріоритети. Змінилися товари, які люди купують: економіка поринула у кризу; тож наразі абсолютно все змінилося.

Я не хочу повертатися у довоєнний стан; а знаєте чому? – Бо будь-яка криза є розвитком і це вже зовсім нова компанія і нова модель роботи.

Україні треба повернутися на 10 років назад і подивитися які були ідеї, які призводили до розвитку. Скільки було людей, які розуміли економічні процеси, а зараз їх набагато більше, бо все йде до розвитку природним шляхом.

Підприємця можна ненавидіти, можна його не визнавати, можна критикувати, але неможливо заперечувати його роль в розвитку економіки!

Підприємця не треба ні захищати, ні заважати йому. Потрібно максимально відкрити ринок, аби підприємців ставало більше, а отже буде рости конкуренція і в результаті виграють саме королі ринку – споживачі.

Наша держава має функції заважати, обмежувати, забороняти. І зараз найбільш негативно на нас впливає митниця – що українська, що західна.

Мене часто питають, яку галузь я б залишив державі. Я відповідаю: ту, яку не шкода!

Власне, я не можу сказати, яка галузь в Україні має розвиватися і бути у пріоритеті. Оскільки потрібно просто дати бізнесу максимальну свободу, і тоді ми побачимо, кому вдасться досягти успіху.

Наша ціль, тобто мета українців, – це дійсно стати найкращими у світі. Ніколи не буде такого, щоби ми сказали: «Все вже зроблено!», відтак ніколи не маємо зупинятися, мусимо прагнути розвитку.

Читайте також:
Полтава
Метою проєкту — підвищення рівня адаптивності та доступності послуг постраждалому від війни населенню. Перш за все, учасників бойових дій.
13.10.2024, 17:30
Політика
Вітчизняні горе-активісти роблять усе, щоби занапастити молоде покоління. З українців воліють зробити безграмотну юрбу, якою легко керувати.
23.08.2024, 07:15
Полтава
Бути військовослужбовцем і студентом одночасно — складно, але можливо. Прикладом слугує досвід «чорного запорожця» Миколи Кушніра.
04.02.2024, 17:20
Полтава
Завдяки спільним зусиллям учнів й учителів Соколово-балківська школа — переможець в обласному конкурсі екологічних громадських ініціатив.
04.02.2024, 12:04
Світ
У кожного у цьому світі свої пріоритети. Комусь ближчі церковні догми, писані фанатиками, іншим навпаки важливі знання й уміння.
14.12.2023, 13:37
Життя
Україні є чого повчитися. Наші країни мають спільне історичне минуле, але у соціальних стандартах між нами прірва.
22.09.2023, 10:07