Естонія почала встановлювати бункери на кордоні з росією

ВІЙНА
14.12.2025, 09:14
Естонія почала встановлювати бункери на кордоні з росією

Естонія розпочала встановлення бетонних бункерів уздовж свого південно-східного кордону з росією в рамках «Балтійської оборонної лінії».

Про це повідомляє Defense News.

Як пояснив прессекретар Естонського центру оборонних інвестицій Крісмар Розін, очікувалось, що станом на цей тиждень буде завершено встановлення сімох бункерів, тоді як у планах естонських посадовців заплановано зведення 28 бетонних укріплень до кінця року.

Загалом перший етап передбачає встановлення з 600 бункерів, призначених для зміцнення східного флангу Європейського Союзу та НАТО.

Розгортання відбувається на рік пізніше, ніж планувалося спочатку, після ускладнень із закупівлями. Так, на початковому тендері на всі 600 бункерів було отримано пропозиції, вартість яких перевищувала встановлені законом обмеження. Оскільки будівельні компанії не могли точно оцінити встановлення, бо не знали точних місць розташування, які представники оборони тримали в таємниці з міркувань безпеки.

Бункери, кожен площею приблизно 35 квадратних метрів, розраховані на удари 152-мм артилерійських снарядів. Вони складаються з однієї частини багаторівневої оборонної системи, призначеної для зупинки можливого російського вторгнення. За словами Розіна, решта елементів лінії оборони були доставлені та зберігаються у заздалегідь облаштованих місцях.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Естонські правоохоронці затримали контейнеровоз Baltic Spirit під прапором Багамських островів у внутрішніх водах країни.
09:12
Війна
Польські військові повідомили про вторгнення на територію країни повітряних куль з повітряного простору з Білорусі.
01 лютого, 11:32
Війна
росія відновлює старий гарнізон у Петрозаводську, що в Республіці Карелія, яка розташована поблизу Фінляндії.
01 лютого, 11:16
Війна
НАТО підняло винищувачі на перехоплення.
24 січня, 13:45
Війна
Вранці 22 січня військово-морські сили Франції затримали нафтове судно, що прямувало з росії й підпадає під міжнародні санкції.
22 січня, 18:03
Політика
Регіон перебуває у стані підвищеної готовності після низки відключень електромереж, телекомунікаційних ліній та газопроводів.
22 січня, 16:31