Естонські прикордонники дискримінують українських біженців

СВІТ
15.10.2022, 20:00
Естонські прикордонники дискримінують українських біженців
Фото: Ekspress Meedia

Громадян України, які втекли від російської воєнної агресії з Луганської та Донецької областей, не пропускають до Європейського союзу.

Про це з прикордонного пункту у Нарві повідомили журналісти місцевого незалежного видання "Delfi", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Волонтери, які допомагають українським біженцям в'їхати до Євросоюзу через Естонію, б'ють на сполох, адже все частіше людям, які рятуються від війни, відмовляють у перетині кордону.

Прикметно, що головне формулювання вартових державної межі балтійської республіки – "загроза європейській безпеці", хоча насправді проблема полягає виключно у людському факторі.

«Упереджене ставлення виявляють лише деякі зміни на прикордонному переході у Нарві. У дні роботи конкретних працівників наші волонтери біженців не перевозять. У складній ситуації було ухвалено рішення спрямувати знедолених українців на російсько-фінляндський кордон. Фінляндія поки що пропускає. Натомість естонці зайняли неправову позицію: не пропускати.

Для нас очевидно, що відбувається дискримінація біженців, які їдуть із росії за принципом того, що вони опинилися на території РФ. Особливо дискримінують жителів Луганської та Донецької областей, попри те, що це є міжнародно визнаними областями України. З іншого боку, наша волонтерська організація трактує це як абсолютне свавілля, тому що ми виявили взаємозв'язок між конкретними змінами естонських прикордонників та різким зростанням кількості відмов», – прокоментувала ситуацію волонтер, на ім'я Олена.

Також жінка додає, що їй вдалося з'ясувати конкретні прізвища естонських держслужбовців безпосередньо на прикордонному переході, які практично завжди відмовляють у в'їзді нашим біженцям, тому про це має знати посольство України в Таллінні.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд Королівства Данії нещодавно посилив вимоги до українських заробітчан.

Читайте також:
Світ
Латвія, Литва та Естонія домовилися суттєво обмежити в'їзд росіян, які мають чинні шенгенські візи.
07.09.2022, 13:29
Світ
В Альянсі говорять про розміщення важкої зброї в регіоні
16.06.2022, 16:42
Економіка
Латвія, Литва й Естонія перестали отримувати природний газ із московії.
03.04.2022, 14:45
Світ
Колишній керівник фінляндської (національної) Поліції безпеки Сеппо Невала особисто сприяв легалізації путінських гаманців у 1999 році.
вчора, 21:34
Світ
Малоймовірно, що росія намагатиметься форсувати Дніпро штурмом
вчора, 13:17
Світ
рф знову згадали про червону кнопку
вчора, 12:47