Еволюція: па на граблях

Опінії
06 вересня, 09:37
Еволюція: па на граблях
Фото: Дурдом

Часові зсуви не таке вже й рідкісне явище у непевній ході цивілізації не вельми битим шляхом еволюції.

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Декого виносить на манівці з регулярністю появи гуль на лобі через експерименти з граблями. Ось наразі маємо чергову ілюстрацію втрати орієнтирів на Сході, який завжди був тонкою справою не лише для Сухова з Петрухою. Афганський етнічний конгломерат знову кидонуло у середньовіччя.

Попри кілометраж, який відділяє наші благословенні соняшниково-кукурудзяні чорноземи від опіумних плантацій на схилах Гіндукушу, Сулейманових гір і Кандагару, місцева українська людність, котрій таки є «разніца», з острахом спостерігає за розкруткою Талібану. І мова не про долю найманців приватних військових компаній – ті знали на і за що підписуються.

Кількість евакуйованих з Афганістану людей з олією в головах сягнула далеко за сотню тисяч, управляти країною і життям залишилися «кухарки» з кишлаків, які вміють лише порати макові плантації, забивати камінюччям дівчаток з шкільним ранцем за плечима, підривати все, що ворушиться, та мріяти про 72 незайманок у власному райському гаремі.

Ви, нешановні зелені оптимісти, уважніше придивіться до тутешньої ситуації – а куди ви нас кидонули? Ні-ні, про «всьо пропало» ми з вами поговоримо пізніше, коли ПОН – «постачальник останньої надії «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» – реалізує проголошений курс на чергове ринкове впорядкування цін на газ: «остання надія» вже у вересні буде коштувати лохам-споживачам 12 грн. за кубометр (з ПДВ, але без доставки).

Є постачальники, котрі лякають дев'ятнадцятьма гривнями з копійками. За куб.

А й правда, що ті плюс 22 копійки на кубометрі у порівнянні зі спекотним серпнем і рандеву номерної леді на берег Потомаку? У трускавецьких економістів, домовласників з камінами-«буржуйками», своя арифметика, але дядько на Кобищанах, власник «середньоарифметичного» опалювального котла, вже на сотні кубів змушений буде щомісяця витрушувати з гаманця додатково 22 гривні. А якщо тих кубів декілька сотень? У кінці задачника відповідь не «трускавецька»: 300 куб. м Х 12 грн. = 3600 грн.

Хтось наважиться запевнити дядька, що оця його «остання надія» остання? Бо за вереснем – январь-май. Коли б не довелося переглядати зневажливе: «шо там тієї зими». І триста кубів – це ж за умови під одним кожухом удвох з бабою!

Тепер до часового зсуву. На щастя, мова про середньовіччя у нашому випадку ще не йде. 73 відсотки етапували нас до трохи новіших, модерніших у порівнянні з часами гонінь на чорнооких дівчат з відьомськими задатками – до 1786 року. Саме тоді з легкої руки Рудольфа Еріха Распе почав дивувати світ своїми витівками великий брехун і авантюрник, барон Мюнхгаузен.

Так отой барон – не Мюнхгаузен! То в тих часах проходила практику наша зелена недолугість – квартальний блазень Зе. Як же хвацько,  одним пострілом фрайхерр Карл Фрідрих Ієронім фон Мюнхгаузен нанизував на шомпол чи не зграю качок! А польоти на гарматних ядрах туди і назад з пересадкою у повітрі? А висмикування себе з болота за власну чуприну?

Сучасна іпостась Мюнхгаузена теж звично і заливисто бреше. І, на відміну від барона Распе, сміється.

Одним пострілом пристрелив малий і середній бізнес, антиковідний фонд, суб'єктність України і оборонне замовлення. На пуцьку/шомпол нанизав армію, мову й віру.

Спершу на рейтингових крилах, як на гарматному ядрі, з криком «Не стріляти!» летів навстріч банькам кремлівського чинарика. Щоправда, намір перевзутися у повітрі і пересісти на ядро національної ідеї накрився мідним полумиском, бо наліпки «народний» на Монатику і «легенда» на пані Софії Кримській не мають нічого спільного з українством.

Це – криворогізм. У притомних криворожців перепрошуємо, але й ви перепросіть за свого троянського поні.

Спроба власноруч витягти розпіарене прихвоснями реноме з багнюки квартального жабенятника звинуваченням НАТО і ЄС у неготовності прийняти КВН (Країну Вечірніх Нелохів) до себе спростована президентом Естонії Керсті Кал'юлайд. Мовляв, не ті ручки і не та чуприна у тебе, формальний колего. Навіть на гостини до пристойних людей ходять у чистій сорочці, умиваним, у міру напарфумленим, а ти, Нелоше, на постій зібрався. Зась у свій офісний нужник.

Хвалькуватість і марнославство нашого «Мюнхгаузена» навіть і не снились тій аматорській копії барона! Виявляється, що взагалі усе на світі почалося зі з'яви у світ криворізького месії.

Цей зелений бовван першим увів у вжиток термін «півострів Крим». Він його заселив, визволив і прокопав до нього канал. До нього жодному з п'яти президентів України і не снилося досягти тихоокеанського узбережжя Штатів.

Ця напівписьменна особа ініціювала кампанію з ліквідації неписьменності в Україні заснуванням Президентської Бурси. Клоуну належить першість в озелененні країни – до нього тут ковилилося Дике Поле.

ВІН насипав Змієві вали, звів Софійський собор, видрукував «Діяння та послання апостольські», убив Бориса і Гліба, спалив Москву, написав «Слово о полку Ігоревім», висадився на Місяці і нагодував сімома шматками шаурми сорок мільйонів гурту. ВІН особисто звільнив Україну від німецько-фашистських загарбників, печенігів і Врангеля.

За версією Офісу ПЗе, всесвітню значимість робочого візиту українців до «дідуся Джо за халвою» лише трохи затьмарила не першість, а «другість» Зе з поміж європейських VIP-ів, допущених до Овального кабінету. Нашого суперпуперового випередила бабця Анґела.   

Читайте також:
На адженді, себто, на тому, що у п'яного на язиці – ще й поховання російської фінансової системи.
29 вересня, 09:29
Усіх, кому 18+, запрошуємо до прозекторської. Це напроти шостої палати. На оцинкованому столі – труп оптимізму. Розтин.
09 вересня, 10:23
Або знову про несвяткове...
28 серпня, 17:06
І не згадуйте каплінів всує – можливі як постриг у прості люди, так і обрізання...
23 серпня, 09:27
Або про совкову естафетну паличку в пустотливих руках...
20 серпня, 09:09
А ви помітили види на майбутнє в очах т. зв. «першої леді»? На її тлі Чаус – оптиміст.
11 серпня, 10:16