Фінляндія готова воювати з росією, - Reuters

СВІТ
22 червня, 15:42
Фінляндія готова воювати з росією, - Reuters

Фінляндія воюватиме з росією у разі нападу. Готувалися до цього десятиліттями.

Про це заявив головнокомандувач Збройних сил Фінляндії Тимо Ківінен, повідомляє Reuters.

За словами Ківінена, Фінляндія десятиліттями готувалася до нападу росії та чинитиме жорсткий опір, якщо він станеться.

Він зазначив, що фіни створили значний арсенал, але найголовніше – вони будуть мотивовані захищати свою країну.

"Найважливіша лінія оборони розташована між нашими вухами (у голові. – Ред.), що зараз доводить війна в Україні… Ми планомірно розвивали нашу військову оборону саме для того виду бойових дій, які ведуться там (в Україні. – Ред.), із масованим застосуванням вогневої потужності, бронетехніки, а також авіації", – заявив Тимо Ківінен.

У Reuters зазначили, що Фінляндія з населенням у 5,5 млн осіб у воєнний час матиме чисельність армії у 280 000 військовослужбовців та 870 000 підготовлених резервістів.

Гельсінкі не скасовували військову службу, мають одну з найпотужніших у Європі артилерій та крилаті ракети, які можуть бити на 370 км.

Крім того, Фінляндія замовляє чотири бойові кораблі та 64 винищувачі F-35 в американського оборонного гіганта Lockheed Martin.

Близько 82% фінів у травневому соцопитуванні заявили про готовність обороняти свою країну у разі нападу, додали журналісти.

Ківінен же підтримав заявку Фінляндії на вступ до НАТО, але підкреслив – основну відповідальність за свою оборону, як і раніше, нестиме сама Фінляндія.

Читайте також:
Економіка
А ось Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати рахунки рублях для оплати московитського газу
21 травня, 12:14
Світ
Тільки перемога Збройних Сил України над російськими окупаційно-терористичними військами на полі бою здатна зупинити Кремль.
07 квітня, 07:09
Життя
Радикальні природоохоронці Фінляндії, втомившися від бездіяльності поліції та місцевої влади, взялися самотужки боротися з "лісовою мафією".
05.04.2021, 10:37
Історія
На території військового музею міста Міккелі, що в центральній Фінляндії, невідомі зловмисники вчинили акт вандалізму.
07.08.2020, 11:39
Кримінал
Четверо іноземців, котрі нещодавно прибули до Гельсінкі як біженці, забили до смерті корінного мешканця 2001 року народження.
29.07.2020, 14:00
Історія
Поки у низці західних країн ліворадикали руйнують культурну спадщину предків, на Півночі Європи навпаки її шанують і примножують.
29.06.2020, 13:11