Фінляндія хоче повністю відмовитися від імпорту російського газу

СВІТ
10 серпня, 13:05
Фінляндія хоче повністю відмовитися від імпорту російського газу

Фінляндія вже орендувала плавучий LNG-термінал для відмови від російського газу

Міністр у справах Європи й управління власністю Фінляндії Тютті Туппурайнен заявила, що державна компанія Gasum повністю припинить імпорт скрапленого природного газу з московії.

Про це повіомляє Helsingin Sanomat.

"Імпорт СПГ з росії повинен припинитися, оскільки Фінляндія і решта Європи повинні позбутися російської енергетики. Це бажання державного власника і це також було вказано у висновках Європейської Ради", – сказала Туппурайнен.

Московія припинила постачання трубопровідного газу Фінляндії ще у травні через відмову платити за газ у рублях, але постачання скрапленого природного газу досі триває.

Відповідно до санкцій Європейського Союзу, експорт до московії технологій, пов’язаних із виробництвом СПГ, забороняється – натомість імпорт ніяк не регулюється.

При цьому СПГ-термінал у порту фінського міста Уура, куди зараз приходить російський газ, на 51% належить російській компанії "Новатек", пов’язаній із підсанкційними російськими олігархами Леонідом Міхельсоном і Гєннадієм Тімченком. Решта 49% належать російському "Газпрому".

Скраплений газ, який надходить до терміналу Уура, фінський Gasum постачає також Швеції. Деякі місцеві компанії вже заявили про намір відмовитися від російського СПГ.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія орендувала плавучий LNG-термінал для відмови від російського газу.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Фінляндія воюватиме з росією у разі нападу. Готувалися до цього десятиліттями.
22 червня, 15:42
Економіка
А ось Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати рахунки рублях для оплати московитського газу
21 травня, 12:14
Світ
Тільки перемога Збройних Сил України над російськими окупаційно-терористичними військами на полі бою здатна зупинити Кремль.
07 квітня, 07:09
Життя
Радикальні природоохоронці Фінляндії, втомившися від бездіяльності поліції та місцевої влади, взялися самотужки боротися з "лісовою мафією".
05.04.2021, 10:37
Історія
На території військового музею міста Міккелі, що в центральній Фінляндії, невідомі зловмисники вчинили акт вандалізму.
07.08.2020, 11:39
Кримінал
Четверо іноземців, котрі нещодавно прибули до Гельсінкі як біженці, забили до смерті корінного мешканця 2001 року народження.
29.07.2020, 14:00