Фінляндія – транзитний хаб для підсанкційних росіян

СВІТ
25 липня, 07:00
Фінляндія – транзитний хаб для підсанкційних росіян
Фото: YLE

З часу відкриття тиждень тому фінляндсько-російського кордону з території країни-агресора у західному напрямку виїхало понад 10 000 осіб.

Серед тих, хто залишив ресурсну федерацію є й представники сімей так званих "путінських гаманців", тобто олігархів, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Yle".

У пресслужбі прикордонного відомства Фінляндської республіки стверджують: тільки 40% мандрівників із росії повертаються після відвідин північноєвропейської країни додому, решта – їде далі.

Водночас фахівець у галузі міграції та політичного переслідування інакодумців Університету Гельсинкі Тимо Міеттінен певен, що Суомі на відміну від інших суддів стала зручним транзитним хабом для тих росіян, хто прагне уникнути та оминути персональних санкцій.

«На мою думку, відкриття сухопутного кордону і, відповідно, відкриття повітряного сполучення, – одна зі складових вказаної проблеми, яку необхідно краще вирішувати у майбутньому. Вже зараз наші правоохоронні та прикордонні служби виявляють, що серед подорожніх є родичі окремих підсанкційних російських мільярдерів або їхні бізнес-партнери, які поспішають змінити постійне місце проживання й відновити підприємницьку діяльність. Очевидно, що у переліку осіб, на яких країни Заходу наклали обмеження, є лазівки, тож вони ними намагаються скористатися», – зауважив Тимо Міеттінен.

А проте, завдяки активності України та тиску США, "чорні списки" підсанкційних росіян поповнюють новими прізвищами не тільки з оточення Владіміра Путіна; нещодавно туди потрапив генеральний директор російського інтернет-гіганта "Яндекс" Аркадій Волож, дружина і діти якого змогли виїхати до Швеції через Фінляндію.

Фактично, попри декларовану підтримку українців, деякі країни-члени Європейського союзу продовжують сприяти агресії РФ, не зупиняючи потік олігархів-мігрантів звідти й ніяк не ускладнюючи ведення кривавого бізнесу на Заході.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", санкції проти росії повільно душать Кремль і допомагають нам виграти війну на виснаження.

Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Світ
У восьмому пакеті санкцій ЄС не буде обмеження цін на російську нафту
вчора, 15:05
Політика
Макогон встиг "прославитися" тим, що збільшив свою зарплату під час війни
19 вересня, 14:25
Війна
Тепер один "гарант" обстрілює Україну ракетами з дальністю 500-2600 км, а інший "гарант" не дає Україні ракети з дальністю 300 км
16 вересня, 16:15
Політика
Ложкін лобіював інтереси російського олігарха Моше Кантора, якого вважають близьким до російського лідера владіміра путіна
14 вересня, 10:05
Опінії
Ви чули щось про "неньютонівську рідину"? – Це така рідина, яка стає твердою, як камінь, після різкого удару.
13 вересня, 08:45
Економіка
Коли неонацизм повернувся до Європи, українці почали гинути у боротьбі з ним, а німці його фінансувати. Лицемірство Берліна вражає.
10 вересня, 19:18