Фінляндія визнала Голодомор геноцидом українців

ПОЛІТИКА
26.11.2023, 09:32
Фінляндія визнала Голодомор геноцидом українців
Фото: Twitter

Організоване московськими більшовиками масове вбивство нашого народу шляхом голоду засудили у Гельсинкі. Документ підписали 164 депутати.

Такі відомості оприлюднив директор-засновник Центру дослідження Фінляндії кандидат історичних наук Денис Ковальов із посиланням на заяву голови Едускунти. Зазначається, що під час офіційного робочого візиту спікера Юссі Галла-аго Русланові Стефанчуку передано відповідний пакет документів.

Слід наголосити, що парламент Суомі не має традиції та інструменту видавати декларації про історичні події, але після тривалих і складних дебатів між фракціями та партіями було досягнуто згоди ухвалити спільну заяву. Ініціатором офіційного документа став керівник парламентської групи дружби Фінляндія-Україна від урядової партії «Національна коаліція» Пекка Товері.

«Вчинений комуністами голод у 1932-1933 років призвів до мученицької загибелі до понад 10% українців. Цей приголомшливий акт геноциду, часто забутий, який в Україні цілком справедливо називають Голодомором. Усі підписанти погодилися з тим, що той самий геноцид зараз продовжується, оскільки Росія безжально атакує Україну та її народ. На знак підтримки українців, який борються за свою свободу та існування, українська група дружби Едускунти, голови депутатських груп та 164 обранці визнають Голодомор геноцидом», — прокоментував документ Пекка Товері.

Своєю чергою, спікер Юссі Галла-аго під час виступу з трибуни Верховної Ради напередодні підкреслив, що у XXI столітті українці продовжують бути жертвами тих самих імперіалістичних амбіцій Москви, як і наші предки 90 років тому. Російські окупанти намагаються масштабувати голод до глобального рівня.

«Події 24 лютого минулого року: неспровоковане вторгнення та бомбардування українських міст — пробудили у нас болісні спогади нашого власного історичного досвіду з нашим східним сусідом. Великим розчаруванням було те, що, попри весь наївний оптимізм, після холодної війни ментальність і характер російської держави не змінилися. Як тоді, так і сьогодні, вона не поважає ні міжнародного права, ні своїх зобов'язань.

Вона не цінує життя — ні своїх, ні чужих. Вона вважає, що має право вето на вибори своїх сусідів, право вето навіть на їхнє існування. Росія поважає й розуміє силу. На російський імперіалізм треба відповісти силою. На початку, у перші дні війни, мало хто на Заході вірив, що Україна здатна протистояти російському наступові. Своєю героїчною боротьбою українці не лише заслужили на повагу всього цивілізованого світу, а також дали нам сміливість діяти», — заявив спікер Едускунти Юссі Галла-аго.

Також Останній Бастіон наголошує, що серед держав, які вперто не визнають, ба навіть заперечують Голодомор-геноцид українців не тільки росія з союзниками, але й Ізраїль. У Тель-Авіві та Єрусалимі вважають, що злочин їхній прадідів не потребує засудження.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Відтепер, проїжджаючи повз цей обласний центр, кожен охочий може прийти до світлого образу Тараса Бобанича. Низький уклін тобі, «Хаммере»!
21 лютого, 20:31
Історія
Російська і совєцька науковці-пропагандисти попсували нашу історію. Замовченню та забуттю підлягали цілі пласти, які нині повертаються.
13 лютого, 12:37
Історія
Найкраще про звірства більшовиків говорять самі ідейні комуністи (марксисти). Важливо пам'ятати, злочинцями були вихідці з Юдиного коліна.
04 лютого, 16:31
Позиція
Нарешті в обласному центрі відбудеться відновлення історичної справедливості. Джохару Дудаєву встановлять у Полтаві пам'ятну дошку.
01 лютого, 13:09
Історія
30 січня 1930 року більшовицький окупаційний режим відновив класовий терор. Заможне селянство із так званих «куркулів» мало зникнути.
30 січня, 12:30
Полтава
Відновлена українська держава існує вже 32 роки, але вітчизняна гуманітаристика досі сповнена брехні. Особливо, що стосується історії.
21 січня, 19:57