Фінляндія визнала Голодомор геноцидом українців

ПОЛІТИКА
26.11.2023, 09:32
Фінляндія визнала Голодомор геноцидом українців
Фото: Twitter

Організоване московськими більшовиками масове вбивство нашого народу шляхом голоду засудили у Гельсинкі. Документ підписали 164 депутати.

Такі відомості оприлюднив директор-засновник Центру дослідження Фінляндії кандидат історичних наук Денис Ковальов із посиланням на заяву голови Едускунти. Зазначається, що під час офіційного робочого візиту спікера Юссі Галла-аго Русланові Стефанчуку передано відповідний пакет документів.

Слід наголосити, що парламент Суомі не має традиції та інструменту видавати декларації про історичні події, але після тривалих і складних дебатів між фракціями та партіями було досягнуто згоди ухвалити спільну заяву. Ініціатором офіційного документа став керівник парламентської групи дружби Фінляндія-Україна від урядової партії «Національна коаліція» Пекка Товері.

«Вчинений комуністами голод у 1932-1933 років призвів до мученицької загибелі до понад 10% українців. Цей приголомшливий акт геноциду, часто забутий, який в Україні цілком справедливо називають Голодомором. Усі підписанти погодилися з тим, що той самий геноцид зараз продовжується, оскільки Росія безжально атакує Україну та її народ. На знак підтримки українців, який борються за свою свободу та існування, українська група дружби Едускунти, голови депутатських груп та 164 обранці визнають Голодомор геноцидом», — прокоментував документ Пекка Товері.

Своєю чергою, спікер Юссі Галла-аго під час виступу з трибуни Верховної Ради напередодні підкреслив, що у XXI столітті українці продовжують бути жертвами тих самих імперіалістичних амбіцій Москви, як і наші предки 90 років тому. Російські окупанти намагаються масштабувати голод до глобального рівня.

«Події 24 лютого минулого року: неспровоковане вторгнення та бомбардування українських міст — пробудили у нас болісні спогади нашого власного історичного досвіду з нашим східним сусідом. Великим розчаруванням було те, що, попри весь наївний оптимізм, після холодної війни ментальність і характер російської держави не змінилися. Як тоді, так і сьогодні, вона не поважає ні міжнародного права, ні своїх зобов'язань.

Вона не цінує життя — ні своїх, ні чужих. Вона вважає, що має право вето на вибори своїх сусідів, право вето навіть на їхнє існування. Росія поважає й розуміє силу. На російський імперіалізм треба відповісти силою. На початку, у перші дні війни, мало хто на Заході вірив, що Україна здатна протистояти російському наступові. Своєю героїчною боротьбою українці не лише заслужили на повагу всього цивілізованого світу, а також дали нам сміливість діяти», — заявив спікер Едускунти Юссі Галла-аго.

Також Останній Бастіон наголошує, що серед держав, які вперто не визнають, ба навіть заперечують Голодомор-геноцид українців не тільки росія з союзниками, але й Ізраїль. У Тель-Авіві та Єрусалимі вважають, що злочин їхній прадідів не потребує засудження.

Читайте також:
Історія
Це могла бути синергічна дія невдоволених непевних соратників у співпраці зі спеціальними службами СССР. Вони надурили нашу діаспору у США.
06 травня, 13:44
Історія
821 рік тому відбувся Четвертий хрестовий похід. Західні лицарі втопили у крові не мусульман Близького Сходу, але єдиновірців у Візантії.
13 квітня, 15:18
Історія
Не називайте мешканців московії «росіянами» чи «русскими», — це просто дитяча помилка. Зрештою, це правило діє для всіх історичних періодів.
11 квітня, 20:34
Історія
Існує погляд, що Голодомор-геноцид перетворив «українську національну свідомість» на «справу мільйонів»? Частка правди у цій фразі є.
12 березня, 20:32
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
11 лютого, 07:13