Фінляндія змогла: кордон із РФ на замку

СВІТ
29.11.2023, 20:11
Фінляндія змогла: кордон із РФ на замку

На 84-ті роковини вторгнення СССР фіни тимчасово закрили всі контрольно-пропускні пункти. Росіянам доведеться штурмувати болота й ліси.

Такі відомості із прикордонної провінції Північна Карелія у Фінляндії виклало британське видання The Guardian. Прем'єр-міністр Петтері Орпо оголосив, що після кількох тижнів напруженості між країнами через гібридну операцію Кремля до 13 грудня встановлюється «залізна завіса».

За минулий місяць росіяни спрямували до фінляндського кордону кілька сотень нелегалів із країн Азії та Африки. Головна мета — спровокувати міграційну кризу та викликати внутрішню нестабільність у Суомі.

А проте тих, хто хоче отримати притулок в Європейському союзі, буде відправлено до летовищ і портів, а звідти — до Швеції та Німеччини. Оголошуючи рішення уряду, прем'єр-міністр Орпо сказав, що це — «свідома російська провокація, яку Фінляндія не приймає».

Міністр внутрішніх справ Марі Рантанен додала, що має у своєму розпорядженні розвідувальні дані, які вказують на те, що російська влада спеціально допомагає нелегалам дістатися кордону. І попри закриття КПП усе більше людей їде територією росії у бік Фінляндії, що є «організованою активністю, а не екстреною ситуацією».

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що своєю гібридною агресією у вигляді міграційної кризи Москва не лишила Гельсинкі вибору. Шляху назад немає, слід відгородитися від дикунів зі Сходу.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Дипломати комуністичного Китаю розраховують стати єдиними провідниками миру на Сході Європи. Україну у Пекіні розглядають колонією РФ.
вчора, 19:13
Опінії
Недалекоглядні поляки знову роблять помилки, не вивчивши досвід своїх предків у минулому. Якщо Україна впаде, росія посуне на Польщу.
26 лютого, 20:32
Політика
Ворожі спеціальні служби активізували свою розгалужену шпигунську мережу країнах Центрально-Східної Європи. Мета — демонізація України.
23 лютого, 08:28
Політика
Україну у Страсбурзі досі вважають розмінною монетою Заходу. Кремлівський бункерний дід залишається важливим партнером європейців.
04 лютого, 15:42
Світ
Військові та політичні керівники країн НАТО останніми тижнями неодноразово попереджали про ймовірність вторгнення московії .
29 січня, 16:15
Світ
Полярні регіони стають новими стратегічними рубежами для комуністичного Китаю. Товариш Сі Цзіньпін має власний план підкорення світу.
28 січня, 16:29