Фінляндські депутати готуються передати Україні заморожені активи РФ

ПОЛІТИКА
31.05.2024, 14:52
Фінляндські депутати готуються передати Україні заморожені активи РФ
Фото: Valtioneuvosto

Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.

Алар Каріс першим з європейських лідерів на вищому рівні дав дозвіл на передачу конфіскованих російських грошей уряду України. У Гельсинкі мають намір ухвалити подібний законопроєкт, передає з парламентських кулуарів Едускунти видання Uusi Suomi.

Згідно з естонською ініціативою, яку прагнуть наслідувати фінляндські депутати, «відчужувати й використовувати як компенсацію можна лише майно тих, чий зв'язок зі скоєнням протиправного діяння чи пособництва російській агресії встановлено»; тобто доведено достатньою мірою. Це стосується активних учасників геноцидної війни проти України — від рядового солдата до кремлівського бункерного діда.

«Маємо розуміти, що переказ заморожених російських коштів в Україну негайно слід запровадити у Фінляндії. Естонський закон для всіх нас показовий прецедент.  Це буде наперед випаленою компенсацію за скоєні росією злочини в Україні», — закликає парламентар Паулі Аалто-Сетяля.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, як влада литовського міста Алітус відзвітувала про підтримку Кременчука. Віддалені географічно, але не історично дві громади зміцнюють свої по-справжньому побратимські зв'язки.

Читайте також:
Політика
Дії всіх структур, щодо яких запроваджуються обмеження, суперечать інтересам національної безпеки.
13 вересня, 09:45
Політика
У своєму рішенні суд зазначив, що дії Януковича як глави України «очевидно сприяли дестабілізації» країни.
10 вересня, 18:03
Світ
Президент Трамп рішуче налаштований на запровадження значно жорсткіших санкцій.
08 вересня, 15:45
Політика
Після запровадження санкцій завантаження потужностей НПЗ Nayara впало до 70–80%.
02 вересня, 08:38
Політика
Heihe почав припиняти роботу з російськими банками з 11 серпня, а з минулого тижня (25 серпня) банк узагалі перестав приймати грошові кошти.
01 вересня, 12:49
Війна
Україна повністю узгодила санкції, які цього року запровадила Канада проти 139 фізичних та юридичних осіб, що підтримують війну рф.
23 серпня, 19:54