Фіно-угри Росії гуртуються для опору недоімперії

СВІТ
08 січня, 15:01
Фіно-угри Росії гуртуються для опору недоімперії

Комітет представників народу мокша (на еміграції) запропонував Ерзянському національному руху об'єднатися у боротьбі за незалежність.

Відповідний відкритий для громадськості лист-звернення оприлюднило незалежне видання "Торамань тердемась", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, мокшанські етноактивісти пропонують ерзянам забути історичні, політичні та територіальні суперечки, натомість спільно будувати єдину суверенну державу – Мокша-Ерзянію.

Головний посил звернення-заклику: обопільна відмова від колишніх взаємних претензій та наголос на об'єднанні національних рухів у боротьбі проти ресурсної федерації московії.

«Наш спільний дім, який зараз замкнутий в адміністративних кордонах Республіки Мордовія і розділений між сусідніми з нею областями, потребує ремонту. Кожен із нас на самоті без допомоги один одного приречений на невдачу. Саме тому ми, як представники мокшанського народу, усвідомлюючи весь тягар історичної миті, простягаємо ерзянам руку тісної співпраці та заради спільної справи на благо поки що окупованої росіянами нашої Батьківщини (Мастор).

Як би не хотіли асимілятори, мокшан, які проживають в Росії, не втратили повну здатність до опору. Однак майже не бачать альтернативи та мети опору, внаслідок чого у багатьох з'являється апатія Співпраця з більш численним та активним ерзянським рухом допоможе нам активістам поширити серед свого народу уявлення про те, що життя в незалежній Мокша-Ерзянії буде кращим за теперішнє», – йдеться у відкритому листі Комітету представників народу мокша (на еміграції).

Крім того, етноактивісти зазначають, прагнучи об'єднати свої зусилля з діяльністю ерзян, вони більше не припустяться помилок, допущених у 1990-2000-х роках їхніми попередниками, які розгубили національну самобутність у провладному "мордвінізмі".

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на тлі воєнних поразок в Україні російський режим цементує владу всередині РФ, Кремль знищуватиме декларативні рештки федеративного устрою.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
У поневолених народів ресурсної федерації московії відкрилося останнє вікно можливостей для досягнення власної державної самостійності.
21 серпня, 18:37
Мистецтво
У Кримському домі презентували документально-освітній проєкт «Мій Крим» про корінні народи України.
09 серпня, 15:55
Світ
У Туреччині представники низки громадсько-політичних організацій черкеського народу провели першу міжнародну конференцію.
08 серпня, 17:34
Світ
Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.
27 травня, 21:13
Опінії
Фіно-угорська проблема – голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!
11 травня, 21:17
Світ
Екологічні протести на теренах окупованої московитами Республіки Башкортостан дедалі більше переростають у всенародну непокору.
04 травня, 16:32