Москва централізує федерацію, суб'єкти стають покірними об'єктами

ПОЛІТИКА
05 січня, 17:59
Москва централізує федерацію, суб'єкти стають покірними об'єктами

На тлі воєнних поразок в Україні російський режим цементує владу всередині РФ. Кремль знищуватиме декларативні рештки федеративного устрою.

Яскравим доказом слугує редакційний матеріал, викладений на шпальтах пропагандистського рупора "Московский комсомолец". У ньому гучно оголошено бажання путінської банди зменшити кількість регіонів, губернатори яких будуть покірними баскаками бункерного щура.

Зазначається, що одним із головних питань внутрішньополітичного порядку денного 2023 року може стати (увага!) «укрупнення суб'єктів Російської Федерації». Такі плани активно обговорюються сьогодні не тільки у стінах Кремля, а й на Охотному ряду у кулуарах Державної Думи, котра законодавчо затвердить путінські забаганки.

Останньою перепоною на цьому шляху залишалася суб'єктність багатого на вуглеводні Татарстану, де місцеву еліту наприкінці 2022 року все ж схили розпрощатися з рештками суверенітету. Москві ніхто не указ, ні Казань, ні Грозний із керованим за гроші муртадом Рамзаном Кафіровим, ні тим паче якийсь там мордовський Саранськ.

Як з'ясувалося, остаточні рішення з перетворення ресурсної федерації на унітарну деспотію путінський режим планує ухвалити до весни, конкретніше – до нового наступу на українському фронті. Головний мотив такої "реформи" полягає в критичній соціально-економічній ситуації (рівень інфляції та безробіття б'є рекорди дефолтного 1998 року).

Найближче оточення кремлівського бункерного щура (Ніколай Патрушев, Юрій Ковальчук, Сєргєй Кірієнко, Дмітрій Мєдвєдєв) марить idée fixe, що нібито «більшим [тобто, укрупненим – прим. ред.] регіонам буде легше справлятися з подібними труднощами». Водночас відповідні на питання – "Як здолати жорсткий санкційний тиск колективного Заходу?" – путінська банда немає.

Слід зауважити, що заяви з приводу об'єднання суб'єктів федерації, як то Ставропілля з Кубанню чи Волгоградської області з Астраханською, або Чечні з Інгушетією, звучали ще на початку 2022 року. Тоді очільник Рахункової палати РФ Алєксєй Кудрін виступив за створення міжрегіональних агломерацій, а Казань (не Татарстан, а саме його столицю) пропонували зробити центром новоствореної агломерації Поволжя.

Наразі вказаний проєкт перебуває на розгляді особисто Владіміра Путіна, який проводить селекторні наради шляхом відеоконференцій з головами регіонів. Але навряд чи бункерний дід питає їхньої згоди, радше промацує ґрунт для майбутньої централізації.

З пропагандистських ресурсів відомо, що найзавзятішими прихильниками "укрупнення суб'єктів федерації" є вже згаданий Кадиров і кілька губернаторів у Чорнозем'ї та за Уралом, натомість противниками – голова Санкт-Петербурга, Карелії та низки сибірських регіонів. Чи буде це опозицією, котра публічно піде проти рішення кремлівського щура не знаємо, адже Путін завжди може застосувати козир у вигляді піхотинців із ПВК "Вагнер".

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на Заході оголосили про підготовку до остаточного розпаду РФ. Американські та західні політики з інтелектуалами нарешті почали осмислювати наслідки агресії проти України, що ведуть до смерті Росії.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Кримінал
Білоруський диктатор-маріонетка Кремля має отримати відповідну його правопорушенням справедливу кару, бажано – смертну.
19 березня, 17:23
Війна
Кремлівський бункерний щур путін підписав закон, який передбачає покарання за дискредитацію "добровольчих" груп, що воюють проти України
18 березня, 15:16
Світ
Російський диктаторський режим активно допомагав своїм китайським сюзеренам у Пекіні, користуючись з антиукраїнських темників.
15 березня, 18:26
Політика
Комуністична диктатура на теренах континентального Китаю наслідує найгірші практики сталінізму, але при цьому бажана на Заході.
12 березня, 18:14
Війна
На її батька завели справу, а її хочуть відправити до дитячого будинку
28 лютого, 10:24
Війна
Затримали 54-х активістів
25 лютого, 11:28