Криваві гроші не пахнуть: фіни збудують криголам для бізнес-партнера Путіна

СВІТ
20 січня, 08:37
Криваві гроші не пахнуть: фіни збудують криголам для бізнес-партнера Путіна

Гельсінська корабельня ухвалила рішення спорудити криголам для потреб "Норильського нікелю" підсанкційного олігарха Владіміра Потаніна.

Таку інформацію оприлюднила пресслужба на офіційному сайті суднобудівної компанії "Helsinki Shipyard", передає агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що розроблений фінляндськими інженерами корабель буде передано російській промисловій корпорації не пізніше зимового сезону 2025 року; гроші за проєкт вже заплачено.

«Будівництво розпочнеться вже цієї весни, у ньому братимуть участь майже 2000 робітників, зокрема і трудові мігранти з РФ, надані компанією "Норильський нікель". Майбутній район експлуатації судна визначено річкою Єнісей, Єнісейською затокою і Карським морем», – відзвітувала пресслужба компанії "Helsinki Shipyard".

Водночас як стверджують аналітики Фінляндії, взятися за вказане замовлення Гельсінська корабельня була вимушена на вимогу своїх власників, наперекір накладеним на олігарха Потаніна країнами Заходу санкціям.

Так, у розмові з нашим кореспондентом провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля Марко Меретвуо відверто заявив, що за цим й іншими подібними проєктами стоїть Кремль, зокрема путінський друг і громадянин Фінляндії Гєннадій Тімченко.

«Мушу визнати, що фінський бізнес відверто підігрує РФ. Навіть останні події довкола України не лякають наших корисливих підприємців, і це не може не насторожувати. Ймовірно, я не певен, Владімір Путін задумав нову шахову гру на теренах Північної Європи, щоби випередити НАТО», – прокоментував ситуацію Марко Меретвуо.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями уральський самостійник закликав владу у Гельсінкі перестати плазувати перед Москвою і всіляко догоджати спадкоємцям сталінського режиму.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Економіка
Через запроваджені Кремлем обмеження польотів з 24 лютого весь потік пасажирських перевезень припав на слабку інфраструктуру "РЖД".
16 липня, 17:01
Економіка
З часу  остаточної деблокади вперше до Чернігова з Києва вирушив повноцінний пасажирський потяг.
21 квітня, 18:51
Полтава
Жителі 5 сіл Біленченківського і Сарського старостинських округів Полтавщини нарешті мають змогу без пересадок дістатися Гадяча.
08 лютого, 11:08
Економіка
Запроваджені вітчизняною митницею нові індикативні ціни на іноземні автомобілі спричинили справжній колапс на Одещині.
04 лютого, 08:37
Полтава
Центр і Медичне містечко Кременчука нарешті з'єднали з віддаленим густонаселеним мікрорайоном Молодіжний.
06.12.2021, 11:46
Світ
Натомість в Україні вітчизняний автопром, зокрема Запорізький автозавод, випускає з конвеєра копії російських корит на колесах.
13.11.2021, 14:54