Формується історична ротація світового фондового ринку

ЕКОНОМІКА
23 липня, 14:51
Формується історична ротація світового фондового ринку

Відхід Джозефа Байдена із передвиборної гонитви за президентське крісло сколихнув біржі. Торговці цінними паперами відверто у паніці.

Міжнародний фондовий ринок раптово прокинувся наче від удару сковорідкою по потилиці. Про це пише впливове американське видання The Wall Street Journal на основі дивних рухів власників акцій великих компаній під час передвиборчих перегонів.

За минулі дні ринок ніби ожив після депресії, тоді як, здавалося б, невразлива група технологічних компаній «Чудова сімка» спіткнулася. Інвестори ще більше, ніж зазвичай, зосереджені на корпоративних прибутках, намагаючись передбачити, що буде далі.

За даними «Dow Jones Market Data», індекс акцій малих компаній «Russell 2000» обійшов «S&P 500» за тиждень із найбільшим відривом за період такої тривалості, починаючи від 1986 року. Це справді рекордні показники.

Індекс «Russell 1000 Value» тим часом показав найбільшу перевагу над своїм аналогом із-поміж акцій зростання від квітня 2001 року, після того, як луснула «бульбашка доткомів». (Мова про так званий «економічний міхур», що існував у 1995-2001 роках на основі індекс NASDAQ).

Майже ніхто з інвесторів не передбачив майбутні зміни. Відтак безліч із них тепер щиро дивується, що ж стоїть за цими карколомними змінами на ринку цінних паперів:

  • корегування прогнозів щодо зниження відсоткових ставок Федеральної резервної системи?
  • очікування повернення Дональда Трампа до Білого дому?
  • торгівля, яка стала небезпечно переповненою?

Приголомшлива заява президента Джозефа Байдена про відмову від участі у виборах посилила невизначеність та пообіцяла знову зосередити увагу ринку на президентській кампанії. Камалу Херріс бізнес у США вважає «темною конячкою» без відповідної економічної стратегії.

Нині інвестори намагаються визначити, чи є перерозподіл переможців і тих, хто програв лише швидкоплинним явищем в епоху технологічного панування, або ж насправді відбувається стійке зрушення. Відповіді поки ніхто із них не знайшов.

А проте, головний інвестиційний директор «AlTi Tiedemann Global» пані Ненсі Кертін каже наступне: «Це створює здоровіший ринок, стабільніший ринок і, чесно кажучи, допомагає бичачому ринку. Зараз ми знову на роздоріжжі».

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що у Вашинґтоні давно існує приватна структура, декількох династій закритого клубу ґешефтярів. Ці люди не ховаються і відомі, бо ж з єврейства.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Російська валюта продовжує йти у піке, посилюючи економічну нестабільність у країні. Постає низка питань щодо фінансової стійкості РФ.
03 грудня, 07:16
Політика
Як партії витрачають гроші з держбюджету протягом років
09 жовтня, 10:50
Економіка
Уряд Зеленського-Шмигаля загнав державу у борги, за які розплачуватимуться наші онуки. Їхні ж спочиватимуть на Мальдівах і Канарах...
18 серпня, 13:53
Економіка
На відміну від Москви, яка насичується грошвою завдяки продажу загарбаних у чужих народів надр, Києву не пощастило. Економіка стагнує.
17 червня, 19:24
Полтава
Всебічна підтримка фронтовиків — обов'язок тилу. Кожен, хто хоче уникнути російської окупації, мусить допомагати нашим захисникам.
27 травня, 06:01
Економіка
Зе-команда в очікуванні стрибка інфляції. Навіть західні кредитори визнають, що «слуги неукраїнського народу» гірше за комуністів.
08 травня, 07:10