Французька влада розсекретить всі дані про колонізацію Алжиру

ІСТОРІЯ
13 березня, 07:59
Французька влада розсекретить всі дані про колонізацію Алжиру
Фото: FranceInfo

Президент Франції закликав істориків пришвидшити оприлюднення раніше таємних архівних документів, пов'язаних із війнами в Алжирі.

Відповідне рішення Франсуа Макрона виклали на офіційному сайті Єлисейського палацу і стосується воно відомостей про понад 100-річне (1830-1962 роки) панування французів у Маґрибі.

За словами голови держави, таким чином Франція прагне показати всьому світові, що не цурається "незручних і болючих для теперішнього суспільства моментів" своєї колоніальної історії.

«Наше завдання за будь-якого політичного порядку денного рахуватися з власним минулим, яким би воно не було. Я вкотре наголошую, що колоніалізм – серйозна помилка та провина Французької республіки», – заявив Франсуа Макрон.

Президент також додав, що запровадить кілька конкретних ініціатив, які б дозволили Франції чітко і без заангажованості поглянути на свою трагічну історію, примиритися з її "чорними сторінками", та пожвавити діалог з алжирським суспільством, зраненого колоніалізмом.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що нещодавно серед безлічі знимок у фінляндському військовому архіві виявили приголомшливу знахідку пов'язану з кіноактором сером Кристофером Лі.

Читайте також:
В ЦЕНТРІ КРИМІНАЛЬНИХ РОЗБОРОК ОПИНИЛИСЯ Й УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ'ЯЗНІ – "БАНДЕРІВЦІ"
07 травня, 10:48
Всесвітньо відомий художник Роберт Лісовський уродженець промислового міста на Дніпрі.
06 травня, 21:54
Фрагменти дослідження польського історика Томаша Крушевського
06 травня, 11:42
Попри щорічні істерики московитів та євреїв — ми пам'ятаємо українських дивізійників, а також про свої історичні землі на Закерзонні.
28 квітня, 21:09
Про соціологію ватяної субстанції.
21 квітня, 11:26