Французькі та китайські зернотрейдери зацікавлені у розблокування українських портів

ЕКОНОМІКА
01.06.2022, 08:07
Французькі та китайські зернотрейдери зацікавлені у розблокування українських портів
Фото: Deutsche Welle

Однак на сьогодні проблема полягає у тому, що ні у Парижі, ні у Пекіні, ні навіть у Вашинґтоні не готові йти на пряме зіткнення з Москвою.

Таку думу на своєму публічному Telegram-каналі виклав директор Інституту світової політики Євген Магда, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Вітчизняний політолог переконаний, міжнародні покупці української агропродукції давно могли б допомогти Києву деблокувати чорноморські порти, але бояться це робити.

«Під час війни може бути багато цікавого, попри її широкомасштабність. Наприклад, російські газ та нафта продовжують транспортуватися територією України до ЄС нафтопроводом "Дружба" та нашою ГТС. Але ще цікавіше, що прямий комерційний інтерес у розблокуванні наших портів має не наше МінАПК чи МЗС, а низка  компаній: французька "Louis Dreyfus Company", китайська "Cofco", швейцарська "Glencore" і американська "Cargill". От тільки голос їх публічно не чутно», – зазначив Євген Магда.

Водночас директор Інституту світової політики додає, що у разі, коли найближчим часом українське збіжжя залишиться у заблокованих портах, на світ чекає голод.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що у теперішній глобальній продовольчій кризі винна виключно російська федерація.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08.11.2024, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03.11.2024, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29.09.2024, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27.09.2024, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07.07.2024, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30.04.2024, 20:32