Французькі та китайські зернотрейдери зацікавлені у розблокування українських портів

ЕКОНОМІКА
01 червня, 08:07
Французькі та китайські зернотрейдери зацікавлені у розблокування українських портів
Фото: Deutsche Welle

Однак на сьогодні проблема полягає у тому, що ні у Парижі, ні у Пекіні, ні навіть у Вашинґтоні не готові йти на пряме зіткнення з Москвою.

Таку думу на своєму публічному Telegram-каналі виклав директор Інституту світової політики Євген Магда, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Вітчизняний політолог переконаний, міжнародні покупці української агропродукції давно могли б допомогти Києву деблокувати чорноморські порти, але бояться це робити.

«Під час війни може бути багато цікавого, попри її широкомасштабність. Наприклад, російські газ та нафта продовжують транспортуватися територією України до ЄС нафтопроводом "Дружба" та нашою ГТС. Але ще цікавіше, що прямий комерційний інтерес у розблокуванні наших портів має не наше МінАПК чи МЗС, а низка  компаній: французька "Louis Dreyfus Company", китайська "Cofco", швейцарська "Glencore" і американська "Cargill". От тільки голос їх публічно не чутно», – зазначив Євген Магда.

Водночас директор Інституту світової політики додає, що у разі, коли найближчим часом українське збіжжя залишиться у заблокованих портах, на світ чекає голод.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що у теперішній глобальній продовольчій кризі винна виключно російська федерація.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
В організації побоюються через можливу продовольчу кризу, яка може виникнути внаслідок закриття портів
18 червня, 11:25
Світ
Екорегіон Сахель потерпає від неврожаю через посуху, на просторі від Сенеґалу до Еритреї вже виявлено зростання смертей від недоїдання.
07 червня, 19:01
Економіка
У зв'язку з зупинкою головного вітчизняного підприємства з солевидобутку на Донеччині сіль на прилавках буде іноземного походження.
25 травня, 18:18
Економіка
Окупаційно-терористичні сили російської федерації навмисно блокують українські порти та не дозволяють вивезти звідти зерно.
15 травня, 07:56
Економіка
Перший вантаж з українською агропродукцією від початку російського повномасштабного вторгнення завантажили на кораблі у Румунії.
29 квітня, 17:00
Економіка
Всесвітня продовольча криза стає все більш очевидним і невідворотним явищем для людства на тлі російської агресії проти України.
22 березня, 07:00