Французькі та китайські зернотрейдери зацікавлені у розблокування українських портів

ЕКОНОМІКА
01.06.2022, 08:07
Французькі та китайські зернотрейдери зацікавлені у розблокування українських портів
Фото: Deutsche Welle

Однак на сьогодні проблема полягає у тому, що ні у Парижі, ні у Пекіні, ні навіть у Вашинґтоні не готові йти на пряме зіткнення з Москвою.

Таку думу на своєму публічному Telegram-каналі виклав директор Інституту світової політики Євген Магда, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Вітчизняний політолог переконаний, міжнародні покупці української агропродукції давно могли б допомогти Києву деблокувати чорноморські порти, але бояться це робити.

«Під час війни може бути багато цікавого, попри її широкомасштабність. Наприклад, російські газ та нафта продовжують транспортуватися територією України до ЄС нафтопроводом "Дружба" та нашою ГТС. Але ще цікавіше, що прямий комерційний інтерес у розблокуванні наших портів має не наше МінАПК чи МЗС, а низка  компаній: французька "Louis Dreyfus Company", китайська "Cofco", швейцарська "Glencore" і американська "Cargill". От тільки голос їх публічно не чутно», – зазначив Євген Магда.

Водночас директор Інституту світової політики додає, що у разі, коли найближчим часом українське збіжжя залишиться у заблокованих портах, на світ чекає голод.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що у теперішній глобальній продовольчій кризі винна виключно російська федерація.

Читайте також:
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27
Життя
Головна причина нестачі — велика посуха у регіонах-постачальниках. Для задоволення попиту продукцію замовляють із Південної Америки.
30.09.2023, 21:06
Економіка
Уряд Єґипту відновив прямі перемовини із російським режимом. Жителі країни фараонів потребують дешевого хліба.
26.09.2023, 20:36
Економіка
Головна причина – мінливі погодні умови та бактеріальна хвороба рослин, відома як "позеленіння цитрусових" (лат. Candidatus Liberibacter).
14.07.2023, 20:18
Економіка
У морських вантажоперевезеннях існує 100 і 1 схема як обійти заборони. Власне, росіяни змогли знайти та скористатися зерновою шпариною.
18.10.2022, 20:54