«Гаванський синдром» буквально вбиває західних чиновників

ВІЙНА
08 квітня, 21:39
«Гаванський синдром» буквально вбиває західних чиновників
Фото: Kavkaz Center

Російський отруйний слід тягнеться до Вашинґтона. За атаками «неврологічною зброєю» на американських дипломатів стоїть Кремль.

Днями американська медіакомпанія CBS News порушила тему так званого «гаванського синдрому», який фіксуються по всьому світу від 2016 року. Таємнича хвороба викликає травматичне пошкодження мозку та проблеми з центральною нервовою системою.

З посиланням на свої джерела в уряді США, журналісти CBS News повідомили, що відповідальність за «гаванський синдром», виявлений в американських дипломатів за кордоном, несуть спеціальні служби РФ. Перш за все, горезвісне ГРУ.

Стверджується, що є відповідні докази причетності Москви до цих атак, які завдають серйозних ушкоджень здоров'ю урядовців і дипломатів, викликаючи неврологічну хворобу. Як зазначає телеканал, «російські шпигуни вплинули на дипломатів невідомою акустичною зброєю».

Агенти Москви відвідували саме ті міста, де американські чиновники незабаром зафіксували у себе випадки «гаванського синдрому». До рук журналістів CBS News потрапили листи високопоставлених членів Ради безпеки РФ, в яких вони обговорювали передачу В'єтнаму унікальної технології, яка є тільки у розпорядженні Москви.

Репортери провели інтерв'ю із керівником розслідувальної групи Пентаґону щодо з'ясування поширеності наслідків «гаванського синдрому» Ґрегом Едґріном, який нещодавно пішов у відставку. За його словами, ЦРУ вважало малоймовірним, що іноземний гравець, включаючи РФ, проводить тривалу світову кампанію, яка завдає шкоди персоналу США за допомогою зброї або будь-яких інструментів.

Тим часом факти говорять про інше саме ресурсна федерація московії може стояти за цими атаками. У цьому переконаний і пан Едґрін, якого тепер викликають до себе у кабінети на допити підлеглі Вільяма Бьорнса.

Слід зауважити, що про «гаванський синдром» вперше заговорили публічно 2016 року. Тоді співробітники дипвідомства США на Кубі поскаржилися на раптовий головний біль, втрату слуху та зору, проблеми із рівновагою та нудоту.

«Під час медичних обстежень було виявлено легке травматичне пошкодження мозку у деяких із них, а також проблеми із центральною нервовою системою. Якщо я помиляюся щодо того, що росія стоїть за аномальними інцидентами зі здоров'ям, я прийду до вас на шоу і з'їм свою краватку», — заявив журналістам пан Едґрін.

Він вважає, що таким чином Москва намагалася обмежити розвиток відносин США та Куби. Крім того, російські високопоставлені терористи із дипломатичним імунітетом мали намір зірвати поїздку американського віцепрезидента Камали Гарріс до В'єтнаму, аби не допустити просування стратегічного партнерства між Вашинґтоном та Ханоєм.

У 2018 році «гаванські» симптоми були відзначені в американського дипломата на теренах комуністичного Китаю, 2021 року — вже в одного із консулів США у Німеччині. Преса також повідомила про евакуацію співробітника ЦРУ із Сербії з ознаками таємничого неврологічного захворювання.

Аналогічні випадки були відмічені також у Польщі, Сакартвело, на Тайвані та власне у Вашингтоні; загалом проблеми зі здоров'ям спостерігалися приблизно у 200 людей. При цьому ще 2021 року очільник ЦРУ Бьорнс допустив зв'язок РФ із «гаванським синдромом» у дипломатів США, але нічого не зробив, бо дружба з Москвою важливіша за життя підлеглих.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як доктрина Кремля — масштабувати хаос на всю Європу. Бункерний диктатор ворожої держави не планує обмежуватися загарбанням і знищенням виключно України.

Читайте також:
Війна
Пов'язані з підпалами провокації мають на меті викликати суспільну паніку.
18 травня, 09:34
Світ
Єврейсько-баптистське лобі все більше зосереджується на близькосхідному питанні. Ізраїль у пріоритеті для США, а Україна — вже ні.
14 травня, 21:58
Війна
Серію вибухів і отруєнь у Європі координували за допомогою сім’ї російських шпигунів-нелегалів із чеським громадянством.
30 квітня, 11:39
Світ
США можуть вперше запровадити санкції проти підрозділу ЦАХАЛу
22 квітня, 09:25
Війна
Спершу ви чуєте далеке й огидне дзижчання, яке перетворюється на плач і прохання про допомогу. А за кілька хвилин настає смерть.
19 квітня, 13:47
Війна
Західні оглядачі коментують терористичний удар московії по Чернігову
18 квітня, 09:03