Газова голка Європи зламалася

Опінії
29.09.2022, 18:34
Газова голка Європи зламалася
Фото: Facebook

Кремлівський бункерний щур Владімір Путін знову всіх переграв. Але, на превеликий жаль для нього, переможцем у цій грі є зовсім не РФ.

інвестиційний банкір

У Кремлі знову вирішили "нагріти" всіх: 27 вересня раптом впав тиск на гілках "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2". Як виявилося, три з чотирьох труб, з яких складаються ці потоки, було підірвано.

До обіду в морі можна було констатувати екологічну катастрофу, вода в територіальних водах Данії перетворилася на воду з газом. Пікантності ситуації додає той факт, що газопроводи вже не качали газ.

У море вийшов технічний газ із труб. "Північний потік-2" так і не запустився через санкції, а "Північний потік-1" був зупинений самими росіянами. У межах шантажу Європи та всього світу, відомого під кодовою назвою "бомбити Вороніж".

Таким чином, ситуація виглядала абсолютно по-ідіотськи. Хтось підірвав газопроводи, які не працювали, але проблем для Європейського союзу це не додавало.

Сам факт підриву газопроводів призвів до зростання вартості газу лише на 6%. Коли таке трапляється, завжди дивишся у бік Кремля, але навіть тут мотивації важко було знайти.

Пішли в хід версії про те, що таким чином "Газпром" захищається від майбутніх судових позовів за непостачання газу. Можна було навіть уявити собі, що скоро техніки "Газпрому" чи дружніх компаній знайдуть "візитку Яроша", "посвідчення Буданова" чи диверсанта, що потонув, з українськими татуюваннями.

Але все виявилося простіше. І прояснилося менше, ніж за добу, коли ми побачили другу частину марлезонського балету, а саме – заяву "Газпрому".

Компанія народила геніальну сентенцію про те, що раз "Нафтогаз" подає на "Газпром" до суду (у черговий раз) – це є проявом недружньої політики і призведе до того, що матінка-росія введе проти "Нафтогазу" санкції. Відтак "Газпром не зможе здійснювати транзит українською трубою.

У зв'язку з цим газ до Європи йтиме лише через вузьку турецьку трубу, якою він надходить ще й Угорщині. Наразі ціни зросли вже суттєвіше і додали за підсумками дня вже 19%, піднявшися з $1700 до $1900 доларів за тисячу кубометрів.

Щоправда, на тлі недавнього зниження з $3500 доларів за тисячу кубометрів це вже не так вражаюче. Збіг? В один день підриваються 2 потенційні маршрути газу до Європи і ставиться під питання транзит територією України!

Ні, не те щоби це було сюрпризом, що "Газпром" відключить газ ближче до зими. Просто, як виявилось, у Кремлі не хочуть просто відключити газ, вони хочуть перед цим ще трохи пограти в улюблений шантаж.

Так чи інакше, заява "Газпрому" повністю знімає питання на тему – хто ж підірвав три з чотирьох гілок північних потоків. Діти зробили явку з повинною; не дуже, правда, й приховуючи це.

Ви запитаєте, чому лише три з чотирьох гілок підірвали? Хто його знає, але не можна виключати чергову криворукість і головотяпство нових "Петрових і Баширових", в яких міг тупо не спрацювати один із вибухових пристроїв.

Тепер легше уявити, що ми побачимо у третьому акті цієї вистави. Росія може вийти і погрожувати санкціями проти "Нафтогазу", за якими має слідувати повна зупинка транзиту.

Очікуймо на традиційне: "або ви знімете санкції або ми введемо свої", тобто "або ви починаєте переговори або ми будемо вас морозити". Власне, нічого нового.

Вести переговори, ескалюючи, підняти ставки... Традиційний метод ведення переговорів Путіним à la пітерське підворіття, інакше росія просто не вміє вести політику; лише силою!

На що ставить Путін? Наведу його бажання по пунктах:

  • що Європа таки слабка;
  • що економічна криза розверне все у бік РФ;
  • що під загрозою рецесії лобісти зможуть продавити владу;
  • що загроза тарифних майданів змусить керівництво ЄС приповзти до Кремля;
  • що у Віктора Орбана нарешті вийде шантажувати Європу.

Біда, що Путін знову запізнився. Європа вже прийняла той факт, що доведеться пройти зиму без російського газу, а тому наповнила сховища.

Європа запустила енергетичні програми економії, тому загальна вартість для ЄС плану життя без росії складе 500 мільярдів євро. І тепер зима не виглядає такою страшною, як ще кілька місяців тому.

Тепер розвернути всю величезну бюрократичну машину та ще й під загрозою явного шантажу з войовничою риторикою просто неможливо. Тож ролики про Європу, що замерзає, можна дивитися, попиваючи чай у Сочі з Лукашенком; більше вони вже нікого вразити не можуть.

Читайте також:
Світ
Nord Stream назвав “безпрецедентним” одночасне руйнування трьох ниток газопроводу
27.09.2022, 14:05
Опінії
Росіяни зупинили "Північний потік", повністю перекривши постачі газу ним до Європи. Ну що, дочекалися?..
07.09.2022, 08:36
Світ
Зупинка пов'язана з тим, що він не повністю відповідає праву Європейського Союзу
17.01.2022, 16:45
Опінії
Банкова звинувачує у спорудженні "Північного потоку-2" всіх, окрім Зе-команди. Там як завжди перекладають усе з хворої голови на здорову.
30.09.2021, 08:52
Опінії
Про загрозу енерґетичній, економічній та територіальній безпеці України та реконструкцію Російської імперії.
21.07.2021, 12:52
Опінії
Думка, що з "Північним потоком-2" усе втрачено, що газ піде в обхід України, поки що передчасна.
10.07.2021, 09:12