Газовий «coming out» Кремля

Опінії
06.09.2022, 18:00
Газовий «coming out» Кремля
Фото: Facebook

Росіяни нарешті визнали те, що всі і так знали. Вони відключають газ, як відповідь на санкції з боку Європейського союзу.

інвестиційний банкір

І що допоки санкції діють, "Північний потік" (обидва з них) працювати не буде. Скоріш за все невдовзі зупиниться і транзит через Україну.

Ще вчора вони гралися в булгаковського Воланда і казали, що «Аннушка вже розлила мастило» під турбіну. А сьогодні говорять відверто, що Європа воює проти них, роблячи недружні кроки, запроваджуючи санкції.

Росіяни наче не розуміють, що Європа запроваджує санкції у відповідь на російську агресію проти України. Росіяни поводяться як мала дитина, котру поставили на гречку після того, як вона наробила шкоду.

Чи більш гуманне і сучасне порівняння, просто як діти, яким відмовились купувати смаколик після того, як вони погано себе поводили. І ці діти ображаються на покарання, не сприймаючи зв'язок цього самого покарання і своїх дій.

Логіка росіян проста: вони напали на Україну, бо мали на те право. Європа запроваджує санкції, хоча це не їх справа, тому росіяни відключають Європі газ, бо тá "першою почала".

І найкумедніше, що навіть уявний карликовий алкоголік Дмітрій Мєдвєдєв, який погрожує Європі, то відключенням газу, то ядерною зброєю, так й інші кремлівські старці, вірять у свою правоту. А ще це вказує на те, що вони не чекали на таку реакцію Європи, і реагують емоційно, що добре.

  • Що ж, по-перше, добре, що росія сама наважилася на газове ембарго.

Європа б не зробила такого кроку і ще певний час фінансувала б російську армію. Адже це зробить неможливим повернення до режиму "справи як завжди", бо європейські лідери просто не зможуть не помічати агресивні кроки й потім йти на компроміси з Владіміром Путіним, а відтак росія сама спалює за собою мости, що і HIMARS не треба.

  • А по-друге, провокуючи кризу росіяни точно будуть активно використовувати тарифні Майдани цієї зими в Європі.

Вони вже почали, завчасно, у Празі. Що ж, Москва десятки років фінансувала маргінальні партії по всій Європі та прийшов час платити по рахунках, тож ми точно побачимо такі протести жовтих жилетів у Франції чи нацистських партій у Відні та Берліні.

Чи призведе це до зміни курсу? Навряд чи, оскільки вибори там не скоро, а всі тарифні Майдани за гроші подібні один до одного – це "Майдан на мінімалках".

  • По-третє, вони дійсно цим можуть спровокувати рецесію в Європі.

Але це більше вдарить по самій росії, бо обвалить ціни на нафту, на якій тільки та тримається російський бюджет; така собі ідея. І так, ми будемо постійно чути від російських агентів, що світ втомився від України, але при цьому, чомусь, останні місяці постійно збільшується фінансова підтримка українського бюджету.

У серпні Україна вперше отримала фінансування більше, ніж потребує на місяць. І нові плани від американців гарантують стабільність бюджету до 2023 року та й на його початку також, не говорячи вже про нове озброєння, яке постійно відчувають на собі росіяни.

Чи каже це про те, що зима буде легкою? – Ні, навпаки: ця зима буде тяжкою, бо газ буде дорогий і його буде мало.

Готуймося до того, що транзит зупинять і це може призвести до дефіциту. Зима буде холодною як в Україні, так і в Європі, проте росіяни від цього зможуть отримати тільки моральне задоволення.

Читайте також:
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02.12.2023, 21:00
Війна
Одну з них ремонтують на корабельні НАТО.
20.11.2023, 18:30
Економіка
Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький НПЗ. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, незважаючи на міжнародні санкції.
14.11.2023, 19:25