Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні

США, Ізраїль, Білорусь та росія голосували проти. Утрималися від голосування 65 держав, серед яких Китай.

Генеральна Асамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо російсько-української війни з нагоди третіх роковин повномасштабного вторгнення. США, росія та ще 16 країн проголосували проти.

Про це стало відомо із засідання Генасамблеї ООН, яку транслювало «Суспільне».

Резолюцію України підтримали 93 країни світу. У ній росію називають країною-агресоркою та вимагають від кремля вивести війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні_1
Голосування у Генеральній Асамблеї ООН Скриншот

Разом із США проти проголосували росія, Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Гаїті, Ізраїль та інші.

Утрималися від голосування 65 держав, серед яких Китай.

Генасамблея ООН також ухвалила й резолюцію США щодо річниці війни, але з поправками.

Генеральна Асамблея ООН проголосувала за американський проєкт резолюції щодо третьої річниці російської війни з поправками, проти яких виступали США.

«За» прийняття документа проголосували 89 країн, «проти» – вісім, водночас утрималися 69, зокрема й самі Сполучені Штати.

Європейські країни запропонували низку поправок до американського проєкту резолюції Генеральної Асамблеї ООН, щоби він відповідав позиції більшості країн.

Зокрема, у проєкті США «Шлях до миру» не згадувалася необхідність відновлення територіальної цілісності України, а росія не названа агресором.

Текст, підготовлений американською делегацією, складався з одного речення: «Генеральна Асамблея, висловлюючи скорботу з приводу трагічної загибелі людей під час російсько-українського конфлікту, підтверджуючи, що головною метою Організації Об'єднаних Націй, як зазначено у Статуті ООН, є підтримання міжнародного миру і безпеки та мирне врегулювання спорів, закликає до швидкого припинення конфлікту та подальшого досягнення тривалого миру між Україною та росією».

Країни Європи на чолі з Францією запропонували замінити «російсько-український конфлікт» на «повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну»; додати підпункт: «підтверджуючи свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води»; вставити слова «справедливого і всеосяжного» щодо миру; дописати в кінці: «відповідно до Статуту ООН і принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав».

Таким чином, у понеділок Генасамблея ООН ухвалила обидві резолюції, які засуджують російську агресію і закликають до відновлення територіальної цілісності України.

Читайте також:
Світ
Вашингтон не погодився із закликом до посилення енергетичних санкцій, щоб змусити Москву вести переговори про тривалий мир.
17:39
Політика
Також Дональд Трамп не буде переслідувати росію за воєнні злочини в Україні.
22 лютого, 09:23
Політика
Гроші начебто пішли «на користь політиків США, DNC і деяких республіканців».
21 лютого, 17:24
Політика
Також Трамп назвав Зеленського «помірно успішним коміком».
19 лютого, 18:37
Новини
Дональд Трамп заявив, що путін має можливість знищити українські міста, але «просто не хоче цього робити».
19 лютого, 09:11
Політика
Маю погані новини для директора НАБУ Семена Кривоноса.
17 лютого, 15:41