Майже половина населення Слов'янська досі чекає на прихід окупантів

ВІЙНА
26.07.2023, 20:38
Майже половина населення Слов'янська досі чекає на прихід окупантів

Прифронтове місто, яке постійно зазнає ракетних та артилерійських обстрілів із боку російських загарбників, живе наче у двох світах.

Одна половина тих, хто не виїхав зі Слов'янська допомагає Збройним Силам України, натомість інша – воліє приєднатися до РФ за прикладом Бахмута і Маріуполя.

Такі невтішні відомості із вільної від окупації Донецької області оприлюднило впливове фінляндське видання "Helsingin Sanomat", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Наші закордонні колеги-журналісти стверджують, над Слов'янськом досі вітає дух "весни 2014-го", коли місто захопили російські загарбники під проводом полковника ФСБ Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, розпочавши полювання на українців.

«Люди старшого віку просто хочуть, аби завершилася війна, їм байдуже, який прапор висітиме на головній площі. Молоді майже немає на вулицях, постійно лунають сирени повітряної тривоги – й це логічно, бо за 30 км звідси знищений росіянами Бахмут. Узагалі Слов'янськ – це глибокий схід України, де політика – важкий вид спорту.

Половина жителів міста на парламентських виборах 2019 року проголосувала за проросійську силу, зібравши майже дві третини голосів, хоча явка склала близько 45%. Війна не змінила ситуацію на краще, навпаки – значно погрішила, бо до Слов'янська евакуювали ще й тих, хто мешкав у нині окупованих населених пунктах Донецької та Луганської областей, які також мають проросійські погляди, але публічно не проявляють їх, боячися репресій української влади.

Мешканці тут здебільшого похмурі. Для них не має значення, хто при владі, але вони вважають, що війну треба довести до кінця, хоч на Україну і чекають темні часи як після Другої світової війни. Насправді ж ніхто тут не знає, коли завершитьтся ця війна», – висновується у матеріалі видання "Helsingin Sanomat".

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що Кремль активізує війну за тилові міста України, подякуймо Зе-владі за бездіяльність.

Майже половина населення Слов'янська досі чекає на прихід окупантів_1
Читайте також:
Опінії
Реванш регіоналів-сепаратистів.
13 лютого, 18:18
Світ
Проти них відкриті кримінальні справи за сепаратизм.
04.10.2023, 07:10
Війна
Горезвісний прігожинський заколот оприявнив відверту слабкість РФ як держави-моноліта, у національних республіках цей факт взяли до уваги.
26.06.2023, 17:08
Опінії
Служба безпеки України мусить звернути увагу на всім відомих українофобів, які принишкли й нікуди не зникли. Досить толерувати колаборантів!
02.06.2023, 17:43
Кримінал
Настоятель Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді отримав підозру за розпалювання релігійної ненависті
16.03.2023, 12:22
Політика
Тіло колишнього міського голови Кремінної на Луганщині, українофоба та ексрегіонала Володимира Струка зарили у столичну землю.
21.06.2022, 17:01