Голова МЗС Туреччини: Анкара всіляко сприятиме настанню миру в Україні

СВІТ
11.02.2022, 06:59
Голова МЗС Туреччини: Анкара всіляко сприятиме настанню миру в Україні

Демонстративна геополітична метушня разом із так званою "гучною мегафонною дипломатією" колективного Заходу шкодить Україні.

Таку думку в інтерв'ю провідному турецькому мовнику "TRT Haber" висловив міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Головний дипломат Туреччини переконаний, рівень напруженості між Москвою з одного боку та Києвом і його союзниками з іншого слід зменшувати шляхом поступового збалансування сил у Чорноморському регіоні.

«Скажу відверто, ажіотаж, який роздмухують країни Заходу навколо тверджень про нібито швидку агресію РФ в Україні, завдає удару перш за все по самій Україні, зокрема її економіці. Іноземні інвестори, навіть деякі наші, побоюються втратити все, прийшовши на український ринок напередодні широкомасштабного конфлікту. Подібного роду "мегафонна дипломатія" аж ніяк не знижує рівня напруженості у регіоні та по факту далека від реалій», – зазначив Мевлют Чавушоглу.

Очільник турецького МЗС додає, Анкара у своїх посередницьких зусиллях між Києвом і Москвою усвідомлює важливу річ – швидкого розв'язання воєнного питання не буде, особливо, якщо не врівноважити обороноздатність однієї зі сторін конфлікту (мається на увазі постачання Туреччиною озброєння Україні – прим. ред.).

«На теперішній момент важливі кроки щодо зниження рівня ескалації, формування атмосфери довіри. Ситуація не така жахлива, як її намагаються піднести на Заході, але доволі серйозна. Туреччина як країна, що має добрі взаємини, як з Україною, так і з Росією, виступає проти нового витка протистояння у регіоні, де і так багато конфліктів. Гадаю, що наша держава є свого роду генератором деескалації ситуації, оскільки тісні контакти зі сторонами тривають», – наголосив Мевлют Чавушоглу.

Головний турецький дипломат підсумував, що позиція Анкари гранично відкрита і чітка: війну на Сході Європи (тобто, на Донбасі – прим. ред.) слід завершувати на основі міжнародного права, а отже сприяти відновленню територіальної цілісності України.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що міністр оборони Туреччини також підтримує настання миру в Україні, але не за сценарієм, написаним у московському Кремлі.

Читайте також:
Опінії
Мюнхенська помилка не має повторитися знову. Потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа із путіним приховує загрози не лише для України.
14 січня, 21:40
Світ
Опозиція заявляє, що не хоче, аби премʼєр «відвів Словаччину на схід» , оскільки він не має повноважень на це.
14 січня, 16:55
Світ
Ніґерія і комуністичний Китай розширюють взаємовигідну співпрацю. Сторони домовилися зміцнити взаємини в енергетиці та обороні.
12 січня, 08:18
Політика
Влада наголосила, що це неофіційний візит.
07 січня, 10:36
Війна
Ердоган назвав пріоритетом Туреччини у 2025 році припинення війни в Україні.
31.12.2024, 16:05
Опінії
Іран має намір опинитися під «ядерною парасолькою» ресурсної федерації. Агресивна ж росія готова надати режиму аятол свій захист.
26.12.2024, 06:00