Гонконг і південний Китай борються з сильною повінню через рекордні дощі
Бюро погоди повідомило, що злива, що почалася в четвер, є найбільшою, яка обрушилася на місто за майже 140 років.
Екстрені служби повідомили, що понад 100 людей були доставлені до лікарні. На відео в соціальних мережах видно, як люди підіймаються на машини та інші платформи, щоб уникнути води, яка в деяких районах піднялася на кілька метрів у висоту, блокуючи входи в метро. Міський тунель між гаванями, ключовий шлях, що з’єднує головний острів із півостровом Коулун на півночі, був затоплений. Дощ також викликав зсуви в гірських районах Гонконгу, заблокувавши деякі автомагістралі.
У п’ятницю зливи дещо послабшали, тож влада знизила рівень небезпеки для зливи з «чорного» до «бурштинового». Але вони попередили, що дощі триватимуть до суботи. У четвер влада випустила чорне попередження, яке спрацьовує, коли кількість опадів перевищує 70 мм на годину. Пізніше тієї ночі обсерваторія Гонконгу повідомила про погодинну кількість опадів у 158,1 міліметра, що є найвищим показником з початку обліку в 1884 році.
З 18:00 за місцевим часом (10:00 за Гринвічем) до півночі було зафіксовано понад 200 мм дощу на острові Гонконг, у Коулуні та в північно-східній частині міста, що перевищує кількість, яку зазвичай отримує все місто протягом певного періоду. місяців. Сильний дощ також пролився на півдні Китаю, а місто Шеньчжень, розташоване на кордоні із Гонконгом, повідомило про найсильніші зливи з початку ведення записів у 1952 році. Сотні авіарейсів були призупинені в провінції Гуандун, а місцева влада порадила жителям низинних районів розглянути можливість евакуації.
Метеорологічне управління Китаю очікує, що екстремальні опади триватимуть у південно-західному регіоні країни в п'ятницю та суботу. Остання злива сталася менш ніж за тиждень після того, як два тайфуни, Саола та Хайкуй, швидко поспіль обрушилися на південь Китаю та спричинили закриття по всьому місту в Гонконзі. Зміна клімату збільшила інтенсивність і частоту тропічних штормів, що призвело до збільшення раптових повеней і більшої шкоди.