Громади за рік роботи «зеленого» уряду не отримали жодного гектару держземлі у свою власність

ЕКОНОМІКА
08 серпня, 09:10
Громади за рік роботи «зеленого» уряду не отримали жодного гектару держземлі у свою власність

Жодна громада за рік роботи «зеленого» уряду, парламенту та Президента так і не отримала ані гектару державної землі у свою власність.

Про це в інтерв'ю AgroPolit повідомив перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

Він зазначив, що законопроєкти 2194 та 2195, які запускають передачу землі та повноважень органів місцевого самоврядування до органів громад, на жаль, не проголосовані.

«Передача державних земель в комунальну власність громад закінчилася 2018 року ще за Гройсмана. Тоді це був не найкращий варіант, тому що передавали не всю землю. Був класний піар-ефект, але частина земель була передана, а частина – ні. І це розбалансувало як депутатський корпус, так і населення всередині багатьох громад. Тому що люди бачать, що землі кимсь використовуються, всі запитання вже ставлять місцевій владі, а вона, на жаль, не може дати відповідь, бо цієї землі немає», — сказав Іван Фурсенко.

Він повідомив, що зараз говорять про те, що, можливо, і Держгеокадастр передасть відповідно до нових постанов без ухвалення закону землі громадам.

Ну, насправді, як на мене, це неправильне рішення. Держгеокадастру потрібно дотискати парламент і ухвалювати закон 2194 про повноцінну передачу землі органам місцевого самоврядування, щоб не було двояких трактувань – хто кому куди і як і для чого. Ним вся земля передається місцевому самоврядуванню, і вони самостійно вже визначають ділянки, розбивають їх і закінчують інвентаризацію, яка проводиться за кошти міжнародно-технічної допомоги», — резюмує Іван Фурсенко.

На думку експерта, потрібно передавати землю і надавати громадам можливість контролювати використання цих земель. А «контроль» – це не тільки виписати штраф, а ще повинен бути механізм реалізації і стягнення цих штрафів.

Читайте також:
З моменту створення фермерського господарства та його реєстрації до нього переходять права та обов’язки орендаря земельної ділянки.
20 липня, 17:16
Корінне населення Нікараґуа продовжує страждати від винищення через свої родючі землі, на які поклали око транснаціональні корпорації.
01 травня, 10:30
Оренда чи постійне користування? — Актуальне питання для спроможних перетворити землі під лісосмугами у сільськогосподарські угіддя.
23 березня, 11:35
Згідно з законопроектом, ліміт власності однієї фізичної особи встановлюється на рівні 10 тисяч гектарів.
05 лютого, 14:43
Посадовців звинувачують за ст. 367 КК України.
17 січня, 15:25
Сьогодні, 19 грудня, аграрії продовжили протести на дорогах в багатьох областях України.
19.12.2019, 16:53